В Україні б’ють рекорди ціни на свинину

Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" констатує зростання цін на свинину ще на 10% до 44-46 гривень/кг у живій вазі станом на 16 червня порівняно з кінцем травня.

Про це сказано в повідомленні асоціації, - повідомляють «Українські Новини».

"Цього року склалася нетипова ситуація на ринку свинини. Ціни щотижня б'ють рекорди, і станом на 16 червня вартість свиней беконних порід у живій вазі становила 44-46 гривень/кг, що на 10% вище, ніж на кінець травня", - сказано в повідомленні.

Зазначено, що традиційне зростання цін початку спостерігатися з кінця лютого, і звичайно він триває до кінця великодніх свят, після чого починається поступове зниження.

У цьому ж році ціни продовжили зростання у квітні, травні й червні.

За даними асоціації, наразі ціни досягають 42-47 гривень/кг у живій вазі, залежно від категорії й області, а на півтушки обрізні - 79-80 гривень/кг.

Серед факторів такого стрімкого підвищення УКАБ називає скорочення поголів'я свиней у країні через невисоку рентабельність і поширення АЧС - такі причини називають оператори ринку.

"Аналізуючи кількість поголів'я протягом п'яти місяців поточного року, вирізання свиней у сільськогосподарських підприємствах відбувалося швидшими темпами, ніж торік. Із січня до травня спостерігалося подальше скорочення поголів'я (станом на 1 червня поголів'я свиней становило 6,78 млн голів, що на 8,3% менше, ніж на аналогічну дату минулого року)", - сказано в повідомленні.

Так, у результаті сформувалися обмежені обсяги запасів забійних свиней, що спровокувало підвищення цін.

У такій ситуації виробники намагаються компенсувати недоодержання прибутку протягом 2016 року й на початку 2017 року, коли ціни були невисокими.

Водночас позначається на ситуації й сезонний фактор.

"Через жару денні прирости свиней нижчі, що збільшує час на відгодівлю й витрати виробників. Крім того, поширення АЧС збільшило витрати, пов'язані з необхідністю дотримання всіх заходів біобезпеки", - зазначає УКАБ.

Також впливає зміна режиму держпідтримки й підвищення в 2 рази мінімальної заробітної плати.

При цьому переробники не можуть нарощувати імпорт свинини через високі ціни на світовому ринку.

Зазначено, що за 5 місяців цього року поставки скоротилися на 49% до 1,3 млн доларів, або на 59% у натуральному обсязі, водночас за цей же період експортні поставки з України збільшилися до 6,3 млн доларів, що майже в 4 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.