Керівництво ТОВ «Біо Пек» стверджує, що підприємство не працює вже більше місяця і тому не може бути причиною смороду у Луцьку. Повідомляє ІА «0332.ua».
Про це стало відомо під час візиту на завод заступника міського голови Костянтина Петрочука вчора, 23 червня.
Так, за словами Костянтина Петрочука, причиною візиту на завод є те, що в соцмережах лучани говорять, що завод ніби місяць тому закрився, але насправді далі працює вночі. Аби спростувати ці речі, зняти напругу в суспільстві і пересвідчитись в тому, що завод не працює, каже Петрочук, було запрошено журналістів.
Директор ТОВ «Біо Пек» Юрій Проник провів екскурсію котельнею та цехом, де безпосередньо мало би відбуватися виробництво.
«Ми зараз знаходимося з вами в котельні, яка є основним джерелом для роботи заводу. Вона не працює з 21 травня. Якщо не працює котельня – не працює завод. При роботі котельні температура складає 160 градусів, тобто ми не могли вимкнути її лише кілька годин тому», - стверджує Юрій Проник.
Також він додав, що котельня виробляє пар, без якого неможливий технологічний процес виробництва. Технологічний процес, каже Проник, побудований так, що за 36-48 годин виходить продукція, тому неможливо за дві години зупинити виробництво. Також у відділені бродильних апаратів виявилися пустими ємкості, в яких виготовляється сировина для виробництва. За словами керівника підприємства, раніше за добу завод виготовляв 48 тон біологічного палива.
«Ми несемо великі збитки через те, що ми простоюємо, не виробляємо продукцію та не реалізовуємо її. Незважаючи на це, частина працівників знаходиться в відпустці за свій рахунок, частина – в профспілкових, але вся зарплата виплачується, аби зберегти потенціал наших спеціалістів на підприємстві. Я думаю, ми переконаємося в тому, що завод не є джерелом екологічного лиха. Ми свідомо пішли на зупинку заводу», - зазначив Юрій Проник і додав, що відходами заводу була мелясна барда, яку зливали на поля фільтрації.
Проте вона має запах квасу і не може бути збудником неприємного запаху. Також керівник заводу стверджує, що мітинги проти них є замовними.
«Це заказні мітинги, це заказні звинувачення, які зараз виникають навколо нашого підприємства. Завод не може запуститися за дві години, він не може вдень попрацювати, а вночі зупинитися і навпаки. Завод – це технологічний режим», - резюмував Юрій Проник.
Насамкінець Костянтин Петрочук зазначив, що всі присутні могли переконатися в тому, що завод не працює.
«Наразі ви могли переконатися в тому, що завод не працює. Ми повідомили керівництво заводу про візит за дві години. Ви бачите, що все холодне, технологічний процес неможливий без нагрітого пару, труб, сировини і т.д. Також пустими є ємності для сировини», - завершив Петрочук.