У кіберполіції Волині прокоментували хакерські атаки

Жодного повідомлення від волинян в кіберполіцію щодо хакерської атаки вірусу Petya.A, який шириться Україною, поки не надходило.

Про це у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини повідомили в Кіберполіції Волині.

Нагадаємо, вдень 27 червня 2017 року відразу кілька українських державних та приватних компаній, а також банківських установ зазнали масової хакерської атаки. Зокрема, обрушилася робота сайтів “Укренерго”, “Київенерго”, “Укртелекому”, “Нової пошти”, “Ощадбанку”, “Укргазбанку” “ОТП Банку” та інших.

Вірус дістався і Волині, де атакував корпоративні мережі багатьох установ і банків. Лучани скаржаться на корпоративні комп’ютерні системи, які виходять з ладу. Зокрема, зі слів очевидців, з інтервалом в 1-2 години почались неполадки в роботі систем: комп’ютери перезавантажуються і на екрані з’являються повідомлення з вимогою сплатити кошти.

Тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Поліського управління кіберполіції Департаменту Кіберполіції Нацполіції України Василь Сірацький повідомив, що у Волинській області звернень громадян щодо кібератаки поки не було. Натомість, центральний офіс мережі «Епіцентр», філіал якого є і в Луцьку, вже звертався до правоохоронців.

Разом з тим, волинська кіберполіція працює в цілодобовому режимі та у випадку звернень громадян будуть виїжджати на місце події, робити образ жорсткого диску та проводити слідчі дії, аби встановити зловмисників.

З метою запобігання поширення вірусу Василь Сірацький рекомендує встановити актуальну версію операційної системи, а також патчі з офіційного сайту (у випадку, якщо у вас ОС Windows).

Також слід переконатись, що в системі встановлене є антивірусне програмне забезпечення, а бази вірусних сигнатур – актуальні. В іншому випадку, їх варто оновити.

Для зменшення ризику зараження комп’ютера у волинській кіберполіції рекомендують звертати увагу на електронну кореспонденцію, не відкривати файли з листів, надісланих з невідомих адрес та уважно вивчати вкладення до файлів навіть в тому випадку, якщо відправник вам знайомий.