Урочиста зустріч Касперівської ікони відбудеться біля Рівненського кільця по дорозі на Київ
З 2 по 9 липня у храмах Волинської єпархії УПЦ перебуватиме чудотворний образ Богородиці – славетна Касперівська ікона Божої Матері, який привезуть на Волинь з Успенського собору міста Одеса.
Графік перебування чудотворного образу на Волині:
Неділя, 2 липня, о 15:00 біля Рівненського кільця по дорозі на Київ – урочиста зустріч Касперівської ікони, Хресна хода до собору Всіх святих землі Волинської, де святиня перебуватиме у цілодобовому доступі;
Понеділок, 3 липня, з 6:00 до 8:00 – Божественна Літургія у соборі Всіх святих землі Волинської, перевезення ікони у місто Ківерці;
До 13:00 – перебування у Свято-Миколаївському храмі міста Ківерці;
З 14:00 до 18:00 – перебування у Хресто-Воздвиженському храмі селища Колки;
О 20:00 – зустріч ікони у Свято-Воскресенському храмі селища Маневичі;
Вівторок, 4 липня, з 6:00 ікона перебуватиме у Чарторийському монастирі;
10:00 – зустріч у Різдво-Богородичному храмі села Зарудче (околиця Любешова);
З 17:00 – доступ до ікони у Михнівському монастирі;
Середа, 5 липня, з 6:00 – зустріч на подвір’ї храму на честь пророка Божого Іллі у місті Камінь-Каширський, з 14:00 – перебування образу у Різдво-Богородичному храмі села Сошичне, о 20:00 – зустріч образу у Свято-Миколаївському храмі села Переспа;
Четвер, 6 липня – з 6:00 до 13:00 перебування ікони у Свято-Михайлівському храмі міста Рожище;
З 14:00 – зустріч у Свято-Миколаївському храмі селища Локачі;
П’ятниця, 7 липня, з 6:00 до 13:00 ікона перебуватиме у храмі Різдва Христового міста Горохів;
З 14:00 чудотворний образ буде доступний для поклоніння у Свято-Троїцькому соборі міста Берестечко;
Субота, 8 липня, та неділя, 9 липня – Касперівська ікона Божої Матері перебуватиме в обласному центрі.
У зв’язку з перебуванням на Волині величної святині українського народу – чудотворної Касперівської ікони Божої Матері, всім вірним чадам Волинської єпархії Української Православної Церкви благословляється, по мірі можливості, приступити до таїнств Сповіді і Причастя.
Це невелика ікона, схожа з Корсунським образом Божої Матері; її привезли у Російську імперію у кінці XVI століття. З середини XVIII століття образ перебував на Херсонщині, його передавали у спадок, аж доки ікону не придбала поміщиця Іуліанія Касперова. У 1840 році жінка молилась перед образом Божої Матері, з проханням допомогти їй у біді, і раптом побачила, що ікона оновилась, лик Богородиці став світлим.
Кілька людей, які жили по сусідству з садибою Касперово, вилікувались, помолившись перед чудотворною іконою. У 1846 році спеціальна комісія визнала всі ці зцілення, і до чудотворної ікони полинули люди, які потребували Божої допомоги.
Кілька років образ перебував в Одесі, жителі котрої не раз звертались до нього по допомогу та заступництво. З 1918 року ікона постійно перебувала у Спасо-Преображенському соборі Одеси, а після його знищення – в Успенському соборі, який пізніше став кафедральним, та з 1936 року перебуває у ньому постійно.