1-4 липня у Луцьку з робочим візитом перебуватимуть експерти Ради Європи з інтеркультурності, Ксенія Хованова-Рубікондо та Філ Вуд. У рамках візиту вони зустрілися з першим заступником міського голови Григорієм Недопадом, керівниками та представниками виконавчих органів міської ради.
Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.
У 2011 році створили Українську платформу інтеркультурних міст шляхом підписання відповідного Меморандуму. До неї долучилися одинадцять міст України, серед яких і Луцьк. Цей проект дає можливість використовувати досвід міжкультурних зв’язків для соціального та економічного розвитку міста та покликаний навчити місто ефективно реалізовувати інтеркультурне різноманіття.
Перший заступник міського голови Григорій Недопад сказав: “Важливим є те, що візит експертів Ради Європи розпочався саме 1 липня, адже цього дня відбувався грандіозний фестиваль “Ніч у Луцькому замку”. Це показує, що Луцьк культурно розвивається, а фестиваль щороку стає грандіознішим та масштабнішим. Луцьк можна назвати колискою Європи, адже тут, у Замку Любарта, відбувся З’їзд європейських монархів. Я сподіваюся, що після вивчення ситуації Луцьк покаже належний рівень індексу інтеркультурності”.
Ксенія Хованова-Рубікондо зазначила, що цього року відзначається 10-річчя програми. “У нас є 120 міст у 32 країнах на 5 континентах. Ми хочемо, аби міста-партнери чітко розуміли процес роботи та над чим треба працювати, - сказала вона.
Експерт Ради Європи Філ Вуд представив концепцію програми, яка визначає рівень інтеркультурності міста та розповів про пріоритетні напрямки їхньої роботи.
Протягом двох наступних днів представники Ради Європи працюватимуть з керівниками виконавчих органів.