Відтепер більше 10-ти закладів обласного центру Волині можуть обслуговувати людей із вадами зору, - пише ІА «0332.ua».
Сьогодні, 5 липня, у одному із закладів міста Луцька презентували меню, надруковане шрифтом Брайля. Захід-тренінг відбувся у «Ring Dj Cafe», що розташований на проспекті Волі.
Відтак, у стінах закладу зібралися не лише люди із вадами зору, але й усі небайдужі лучани й ті, які причетні до створення меню для незрячих.
Почали презентацію із виступу голови ВОО ВГО «Генерація успішної дії» Віталія Ткачука. Чоловік розповів про те, що на сьогодні існує більше 10-ти закладів Луцька, де без зайвих незручностей можуть відпочити незрячі лучани та гості міста.
«Коли у Луцьку почала працювати студія друку шрифтом Брайля, то вкінці року ми презентували меню у кафе «Аліса», де я набрався сміливості поділитися із присутніми своєю мрією. Тоді я сказав, що хочу, аби меню для незрячих у Луцьку не було дивиною та родзинкою. Розповів про те, що хочу, аби це була нормальна і цілком зрозуміла у нашому місті річ. І ви знаєте, моя мрія здійснилася! Тепер у багатьох закладах нашого міста є меню шрифтом Брайля. А відтепер для офіціантів, адміністрації та обслуговуючого персоналу не є дивиною наявність у кафе, ресторані чи пабі меню для незрячих», - почав Віталій Ткачук.
Відтак, за словами Віталія, обираючи заклад, незрячі люди можуть відвідати піцерію «Теревені», «Тарантелла», «Фелічіта», «Дядя Pizza», «Ring Dj Cafe», пивний клуб-броварня «Карабас-Барабас», ресторація «Колобок», «Курінь», «Львівський Штрудель», кафе «Аліса» та кафе кавказької кухні «Шафран» та інші, бо саме у цих луцький закладах офіціанти запропонують спеціальне меню.
На початку презентації слово надали помічнику депутата Андрія Покровського Тарасу Шкітеру.
«Меню шрифтом Брайля – це насправді дуже важлива річ. Надзвичайно приємно, що є люди, які ініціюють та реалізовують це. У вас є наснага, є бажання і, якби не ви, то навряд це було реалізовано. Насправді ви заслуговуєте на повагу тому, що усім незрячим буде набагато приємніше й комфортніше відвідувати заклади міста. Я сподіваюся, що у вас ще є багато нових починань, які ми будемо підтримувати. Я знаю, наскільки складно реалізовувати подібні ініціативи і я дякую вам за це», - виступив Тарас.
Проте наявність меню для незрячих – це лише маленька деталь, що полегшує та робить життя незрячих комфортнішим. Сьогодні, під час презентації усі присутні мали можливість відчути на собі як це – не бачити власної тіні.
У рамках презентації координаторка ГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Юлія Савчук провела тренінг, метою якого було навчити обслуговуючий персонал закладів поведінки із клієнтами, що мають вади зору.
Відтак, пані Юлія роздала присутнім чорні пов’язки та роздала кілька малюнків-декорацій, аби гості методом пальпування відгадали, що зображено на предметі. У підсумку, жодна людина із зав’язаними очима не змогла впоратись із завданням.