У Луцьку говорили про співфінансування житла для атовців

Сьогодні у департаменті соціальної політики відбувся “круглий стіл” за участю представників виконавчих органів міської ради та громадських об'єднань і спілок учасників АТО. В обговоренні взяли участь депутати міської ради Майя Шостак та Юрій Безпятко, голова ГО “Члени родин загиблих в АТО “Надія” Любов Карабан, учасники бойових дій та їх рідні.

Про це йдеться на сайті Луцькради.

Спочатку обговорили питання черговості участі у Програмі забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, інвалідів війни, які були призвані на військову службу по мобілізації для участі в проведенні антитерористичної операції, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців зазначених категорій на 2017-2019 роки.

Вікторія Майборода зазначила, що сесією міської ради були затверджені зміни до Програми, які передбачають надання право першочергової участі інвалідам війни ІІІ-ї групи, які були призвані на військову службу по мобілізації, а також членам сімей загиблих (померлих) учасників Антитерористичної операції. Список учасників формуватимуть із врахуванням дати взяття на пільговий квартирний облік як учасників бойових дій відповідно до загальної пільгової черги.

Як розповів представник відділу реєстру житлового фонду департаменту житлово-комунального господарства Володимир Пунтус, із 20-ти осіб, які були першими у списку поданих заяв із грудня 2016 року, 9 учасників АТО наразі мають реальну можливість скористатися фінансовою підтримкою із міського бюджету для придбання житла. Четверо військовослужбовців уже мають затверджений виконавчим комітетом пакет необхідних документів, а п'ять - розглянуть на найближчому засіданні виконкому. Заявки від ще двох учасників Програми розглядатимуть у наступному фінансовому році. Нову квартирну чергу, яка налічуватиме 297 осіб, також затверджуватимуть на найближчому виконкомі.

Відбулися зміни й у порядку фінансування Програми. Відтепер учасники Програми можуть відкривати рахунок для внесення коштів та перерахунку їх із міського бюджету у будь-якому із 5-ти державних банків України.

Присутні на засіданні учасники АТО зауважили, що чимало їхніх побратимів з різних причин недостатньо поінформовані або ж взагалі не володіють жодною інформацією про міські програми підтримки учасників АТО. На це звернув увагу й депутат Юрій Безпятко. Тому вирішили додатково оповіщувати осіб, які перебувають на квартирній черзі і мають інвалідність. А директор департаменту соціальної політик Вікторія Майборода запевнила, що відповідна інформація буде постійно оновлюватися та висвітлюватиметься у засобах масової інформації, інтернет-ресурсах та на сторінці департаменту у мережі “Фейсбук”.

Також на засіданні розглянули звернення голови ГО “Члени родин загиблих в АТО “Надія” Любові Карабан щодо реабілітації членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців. На винятковій важливості оздоровчого відпочинку для цієї категорії громадян, а передусім, на психологічній реабілітації, наголосила депутат міської ради Майя Шостак.

За побажаннями учасників АТО вирішили продовжити проведення психологічних тренінгів для родин військовослужбовців, які відбувалися у березні цього року в рамках виконання Комплексної програми підтримки військовослужбовців.