У луцькій лікарні оновили ангіографічну установку (ФОТО)

Сьогодні у КЗ “Луцька міська клінічна лікарня” презентували роботу оновленої ангіографічної установки. За кошти міського бюджету було придбано трубку, яка у цьому році потребувала термінової заміни. В ургентному відділенні рентгенохірургічного блоку Центру кардіоваскулярної патології побував радник міського голови Ігор Поліщук.

Про це інформує відділ інформаційної роботи міської ради

За словами керівника Центру, професора Андрія Ягенського, ангіограф для КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» був придбаний в 2013 році за кошти держбюджету. Всього за час роботи ангіографа в КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» проведено понад 2500 інтервенційних втручань. Понад 95 % з них – це втручання на судинах серця (коронарних артеріях). Крім того, в рентгенохірургічному блоці проводяться ангіографічні процедури на судинах головного мозку, кінцівок, нирок. При цьому 86% всіх втручань було проведено пацієнтам з гострою коронарною патологією (інфаркт міокарда та нестабільна стенокардія). Це має виняткове значення, оскільки відкриття закритої коронарної артерії та стентування в перші години інфаркту міокарда дозволяє врятувати життя пацієнту та або зменшити ймовірність інвалідизації в майбутньому.

На початку 2017 року виникла проблема з «серцем» ангіографа – рентгенівською трубкою. Оперативна реакція міської влади дозволила швидко виділити кошти. Нову трубку встановили 19 липня 2017 року.

Головний лікар КЗ “Луцька міська клінічна лікарня” Лариса Духневич висловила вдячність представникам міської влади та депутатам за підтримку та злагоджену командну роботу, завдяки якій вдалося оперативно вирішити питання із заміною обладнання. “Тривала зупинка ангіографа могла б істотно погіршити процес лікування пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, особливо з інфарктом міокарда. Але нам вдалося забезпечити безперервну роботу ангіографічної установки. Після заміни трубки, протягом п'яти днів роботи оновленого ангіографа невідкладне оперативне втручання було проведене 13 пацієнтам, у 5-ти із яких було діагностовано гострий інфаркт міокарда”, -наголосила Лариса Духневич.

Також учасники зустрічі мали можливість ознайомитися із принципом дії ангіографа. За словами медичних працівників, суть його роботи полягає у максимально швидкому виявленні ураженої судини та забезпечення яканйшвидшого відтоку крові.

Радник міського голови Ігор Поліщук зазначив, що попри господарські проблеми та нестачу новітнього медичного обладнання, кваліфікованість та професіоналізм луцьких лікарів залишається на високому рівні.

“Міська влада завжди прислухається до потреб комунальних закладів охорони здоров'я. Цьогоріч виникла необхідність ремонту ангіографічної установки у Центрі кардіоваскулярної патології КЗ “Луцька міська клінічна лікарня”. На заміну трубки до ангіографа з міського бюджету було виділено близько 2, 5 млн грн. Як бачимо, обладнання працює в штатному режимі, рятуючи життя та забезпечуючи невідкладну допомогу тим, хто страждає на серцево-судинні недуги”,- резюмував він.