Кошти Кабміну на ліквідацію надзвичайної ситуації на ветсанзаводі досі не використані через процедуру погодження документів у міністерствах, - пояснюють в облдержадміністрації.
Про це йшлося під час оперативної наради у голови Волинської облдержадміністрації 31 липня, - іінформує ІА "Волинські новини".
Посадовці поінформували щодо ситуації з ліквідацією наслідків екологічного лиха, що виникло на Ковельському ветсанзаводі. Зокрема, йшлося про те, чому досі не використані 17 мільйонів гривень, виділені Кабміном ще два місяці тому. Нагадаємо, люди, які стали заручниками ситуації в Ковелі, намагалися дізнатися, куди поділися ці кошти.
Голова ОДА Володимир Гунчик повідомив, що мав телефонну розмову з заступником міністра економічного розвитку та запевнив, що питання, пов’язані з виконанням розпорядження Кабміну щодо розподілу 17 мільйонів гривень будуть узгоджені. З його слів, питання погодить міністерство фінансів і в середу-четвер планують відправити усі необхідні документи, аби погодити бюджетні призначення ОДА, які будуть передані Ковельській міськраді.
Заступник голови ОДА Сергій Кошарук повідомив, що заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на ветсанзаводі потребують виготовлення проектно-кошторисної документації, тому наразі частина документів пройшла експертизу, потрібні висновки Мінрегіонбуду. Зараз доповнюють пакет документів, які потрібно передати Мінрегіонрозвитку та Мінфіну. Він запевнив, що відбуватиметься термічна обробка відходів та утилізація сировини за технологією, яка застосовується при африканській чумі свиней.
Своєю чергою, Володимир Гунчик повідомив, що запрошує Держпродспоживслужбу підтримати кандидатуру нового директора ветсанзаводу, яким може стати один з «активістів, який займає конструктивну позицію». Йому пропонуватимуть очолити підприємство та почати ліквідацію наслідків катастрофи.
Окрім цього, є доручення Прем’єр-міністра провести нараду з визначення перспективи діяльності Ковельського ветсанзаводу – можливо, підприємство, що перебуває у стані банкрутства, буде реанімовано через створення нових структур, або ж відбуватиметься залучення приватних структур, які займаються переробкою м’яса та інших продуктів тваринного походження. Посадовець повідомив, що наразі в області 43 підприємства займаються переробкою тваринної продукції і накопичують 14 тонн відходів щороку.
Нагадаємо, через екологічну катастрофу, яка склалася на ветсанзаводі у Ковелі, містяни та мешканці прилеглих сіл неодноразово перекривали міжнародну трасу Ковель-Ягодин. Їх дістали бездіяльність, постійні відписки та ігнорування владою проблеми. Люди скаржилися, що народний депутат Степан Івахів, який би мав лобіювати інтереси людей, що його вибрали, та голова Волинської ОДА Володимир Гунчик - абсолютно байдужі до проблеми людей.
Варто додати, минулого тижня нардеп все ж побував на заводі й заявив, що він ліквідується як юридична структура, і як фізична. 29 травня понад сотня ковельчан, обурені бездіяльністю влади, приїжджали до голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, аби почути, чому рештки з ветсанзаводу досі не вивезли і не утилізували. 31 травня на засіданні уряду було прийнято рішення про виділення 17 млн грн на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації, пов'язаної з тваринними відходами Ковельської філії державного підприємства «Укрветсанзавод».