1 серпня у Луцькій міській раді відбулася робоча зустріч з обговорення діяльності регіонального представництва Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) у Волинській області та можливостей співпраці у сфері сонячної енергетики. Про це повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.
У спілкуванні взяли участь виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, регіональний радник (консультант) Програми підтримки зеленої модернізації української економіки Волинського представництва Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) Ханс Дітше, голова громадської організації «Фундація розвитку громад» Роман Михальчук, директор департаменту економічної політики Олександр Озінович, спеціалісти відділу з енергозбереження департаменту економічної політики і управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності.
Григорій Пустовіт подякував Хансу Дітше за візит до Луцька. Він акцентував на тому, що досвід Німеччини щодо енергоощадних технологій буде корисним для нашого міста. Виконувач повноважень міського голови розповів, що міська влада підтримує екологічні програми, надає велике значення впровадженню енергоощадних заходів. Луцьк став офіційним підписантом загальноєвропейської ініціативи «Угоди мерів» у 2009 році. У 2012 році, виконуючи взяті в рамках «Угоди мерів» зобов’язання, Луцька міська рада затвердила План дій для сталого енергетичного розвитку міста Луцька до 2020 року. Луцьк є одним з лідерів серед міст України з впровадження енергозберігаючих заходів в громадських та житлових будівлях. Спільно з НЕФКО успішно реалізовано проект “Реалізація енергозберігаючих заходів в бюджетних установах міста Луцька”. В процесі реалізації й інші проекти.
Ханс Дітше розповів про важливість дотримання екологічних стандартів ЄС. Першим кроком на шляху співпраці вони пропонують створення консалтингових груп, які можуть провести лекції, інші просвітницькі заходи. «Ми хочемо оживити ринок зелених косалтингових послуг в Україні», - зазначив Ханс Дітше.