Під час оперативної наради директор ДКП “Луцьктепло” Валентина Малютіна розповіла про стан підготовки до роботи у новому опалювальному сезоні та проблеми, які є на підприємстві. Про це повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.
За її словами, розроблено план підготовки, аби вчасно увійти в осінньо-зимовий період та провести його у нормальному режимі. Нині фахівці підприємства активно ремонтують котельне господарство. Так, уже відремонтовано 37 котелень із 65, 39 центральних теплових пунктів з 51.
На жаль, за словами Валентини Малютіної, повільно йде ремонт теплових мереж, адже зі змінами у законодавстві не вдалося вчасно закупити труби. Однак, уже усі тендерні процедури завершилися і нині роботи підуть активніше.
Проведено заміну мереж на вулицях Львівській, Потапова, Декабристів, Вороніхіна, де були найаварійніші ділянки. Запланований і ремонт мережі на вулиці Володимирській, аби не виникло проблем в опалювальний період.
Акцентувала увагу Валентина Малютіна й на питанні відшкодування державою пільг та субсидій. Так, борг держави перед ДКП “Луцьктепло” за субсидіями становить 140 млн грн. “На жаль, з січня 2017 року коштів нам ще не повертали”, - зазначила Валентина Малютіна. Вона сподівається, що держава виконає свої зобов’язання, адже Верховна Рада прийняла зміни до держбюджету.
Не повертає держава і різниці у тарифах у сумі 9 мільйонів гривень.
Через не виконання державою своїх зобов'язань ДКП “Луцьктепло” має ряд проблем. Так, за невчасні розрахунки за надані енергоносії “Волиньгаз” виставив штрафні санкції на три мільйони гривень.
Валентина Малютіна зазначила, що з рахунків підприємства автоматично списуються кошти енергопостачальним компаніям. Однак, на її переконання, відбувається надмірне вимивання коштів. Якщо держава поверне кошти за пільги та субсидії, то ДКП “Луцьктепло” матиме мінімальні борги перед енергопостачальними підприємствами. За її словами, у міжопалювальний період завжди нарощувались борги за енергоносії, але цьогоріч цього нема.
Наголосила Валентина Малютіна й на тому, що за позовом підприємства “Тепелен” арештовано рахунки ДКП “Луцьктепло”. Вищезазначена компанія виставила борг у сумі 28 млн грн. Сьогодні має відбутися судове засідання щодо розблокування рахунків підприємства.
На жаль, через усі ці фактори на підприємстві склалася складна фінансова ситуація. Не вистачає коштів на виплату заробітної плати. Через не стабільну ситуацію відбувається відтік кваліфікованих кадрів. Валентина Малютіна зауважила, що з підприємства звільняються слюсарі та газозварники і їдуть на роботу у сусідню Польщу. За її словами, уже відчутна недостача працівників.
Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що проблема з кадрами загрозлива, адже люди їдуть за кордон на заробітки.
Також він зауважив, що дивна позиція держави щодо повернення пільг та субсидій. Такі дії можуть призвести до знищення комунальних теплогенеруючих підприємств.
Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт назвав абсурдною ситуацію з поверненням пільг та субсидій. За його словами, це незрозуміла політика держави. Він наголосив, що керівництво країни пообіцяло людям субсидії, а саме не виконує зобов'язань.
Він наголосив, що ДКП “Луцьктепло” працює і готується до опалювального сезону. За його словами, ситуація непроста, однак, все буде зроблено.
Ситуацію з “Тепеленом” Григорій Пустовіт назвав дивною. За його словами, борги були нарощені у 2010-2011 роках, але вимагати їх повернення почали лише нині. За його словами, фактично Луцьку міську раду поставили перед фактом про необхідність повернення 28 мільйонів гривень. Він зауважив, що за дивним збігом обставин керівником “Тепелену” є та ж людина, що і котельні на вулиці Карбишева.
Григорій Пустовіт зазначив, що міська рада виділяє кошти ДКП “Луцьктеплу” для підготовки до нового опалювального сезону. Ці гроші змушені знімати з ремонту доріг, закладів освіти та медицини. А все це через невиконання державою свої зобов'язань по пільгах і субсидіях.