З метою попередження масових підпалів стерні на сільгоспугіддях, а також залишків сухої рослинності Державна екологічна інспекція у Волинській області у пожежонебезпечний період проводяться спеціальні рейди-перевірки. Про це повідомляє Міністерство екології та приробних ресурсів України.
Незважаючи на заборони, сільгосппідприємства щороку постійно спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. А безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.
Велика кількість диму від випалювання стерні створює безпосередню загрозу для життя і здоров’я людини: сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.
Крім того, дим негативно впливає на стан навколишнього природного середовища - знижується родючість грунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря.
Так, за спалювання сухої рослинності з початку року інспекторами з охорони навколишнього природного середовища було складено 54 протоколи на загальну суму 12818 гривень. Найбільше підпалів зафіксовано в Рожищенському, Ковельському, Турійському, Горохівському районах. За порушення правил пожежної безпеки в лісах екоінспектори склали 11 протоколів на загальну суму 646 гривень. Крім того, один протокол за спалювання очерету та іншої рослинності в гідрологічному заказнику «Любовель» передано до суду.Державна екологічна інспекція вкотре попереджає, що за самовільне спалювання адміністративний кодекс України (ст. 77-1) передбачає штрафні санкції: від 170 до 340 грн - громадянам; від 850 до 1190 грн - посадовим особам. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн, на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень.