Історія української анімації цікава та захоплива: конверти з руками, ногами, головами та іншими «фрагментами» мультиплікаційних персонажів перетворились на папки на комп'ютерах художників. Кажуть, без минулого немає майбутнього, тому саме завдяки наполегливій роботі аніматорів та художників українська анімація розвивається та дивує свого глядача.
На анімаційному фестивалі «Задзеркалля» про особливості створення мультиплікаційних персонажів говорила Валентина Серцова, українська художниця, «мама» Капітана Врунгеля, Лежня та династії будинків із мультфільму «Халабудка», - повідомляє Район.Луцьк.
Аніматор не малює – він тільки рухає деталями. Всією образотворчою частиною мультфільму займається художник. Саме від нього залежить, як виглядатиме мульт, і чи запам’ятаються персонажі глядачам.
«Як художник придумав, так воно і буде. Найголовніше – придумати. Щоб це був винятково твій персонаж, ні на кого не схожий, з твоїм обличчям. Є такі художники, яких зразу впізнають. Я намагаюся, щоб кожен фільм мав щось своє, унікальне в моїх малюнках», - ділиться Валентина Серцова.
Художниця пояснює, що віднайти свій стиль і своє «обличчя» - справа не з легких. Однак, сидіти і чекати натхнення не варто, бо воно «у кватирку не залітає».
«Це можна зробити тільки через муки. Коли я працювала над створенням персонажів «Халабудки», я рік сиділа, і зовсім не могла зрозуміти, з якої сторони взагалі починати. Просила аніматора пошукати якогось іншого персонажа. Рік роботи пройшов, а герой з’явився в одну секунду. Раптом осінило. Я вже не пам’ятаю, чому, але просто десь побачила шапку, і зрозуміла: достатньо до будиночка додати трохи людських деталей – і вже виходить персонаж».
Художниця закликає брати до рук олівці і працювати. Бо якщо не вийшло 100 разів,на 101-й обов’язково має вийти.