Сукупний державний і гарантований державою борг України в липні зріс на 1,4%, або на 1,05 млрд доларів, повідомив Мінфін.
Загальна сума держборгу становила 76,06 млрд дол.
У національній валюті державний борг також збільшився – на 0,69%, або на 13,45 млрд грн – до 1 трлн 971,15 млрд грн.
Виходить, що кожен українець винен 46 596 гривень, - пише газета "Сьогодні".
Експерти вважають, що номінальна сума держборгу продовжить збільшуватися: до кінця цього року і 2018 року переважно за рахунок запозичень уряду у міжнародних кредиторів і на зовнішніх ринках.
"Водночас, з огляду на ймовірну затримку з отриманням кредитів від деяких міжнародних організацій , темпи зростання держборгу можуть бути нижче поточних очікувань. В результаті ми не виключаємо ймовірність того, що співвідношення держборгу до ВВП почне знижуватися вже цього року і досягне 75% 2018 року", – розповіла головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.
2019 рік – найскладніший. Цього року закінчиться програма з МВФ. Цього ж року в Україні відбудуться президентські і парламентські вибори. Очікуються найбільші виплати за зовнішнім боргом (не менше 5,3 млрд дол.). Виходить, що 2019 року зустрінуться максимуми: передвиборного популізму і виплат за зовнішнім боргом. Це дуже поганий сценарій для економіки, курсу гривні та інфляції.