Мешканцям будинків 5 та 7 на Київському майдані в Луцьку газовики хочуть встановити один лічильник для обліку газу на два будинки.
Утім, жильці з таким рішенням категорично не згідні, - інформує Конкурент.
Будинки, попри те, що розміщені поруч, мають різні юридичні статуси. Один обслуговується ОСББ, інший – поки що ні, співпрацює із жеком. Як у такому випадку мешканці різних будинків знаходитимуть точки порозуміння, маючи один прилад обліку, важко прогнозувати.
Окрім цього, будинки мають різну кількість мешканців: на 64 та 96 квартири. А рахунок за спожитий газ буде один. Тож щойно жильці почули інформацію про спільний лічильник, почали оббивати пороги "Волиньгазу", аби зрозуміти, чому не можна отримати окремі засоби обліку.
Однак, попри численні звернення та листи до уповноважених органів та організацій, чіткої відповіді, чому ж немає можливості поставити побудинкові прилади обліку, так і не вдається знайти. Навіть у відповідях на депутатське звернення чи прохання прокоментувати ситуацію "Конкуренту" конкретики добитися не вдається.
"Ми проти одного лічильника на два будинки. Адже ми дві різні юридичні організації. Лист ми завезли до "Волиньгазу" і вказали, що не відмовляємося від лічильника, але просимо встановити один на наш будинок і окремий на Київський майдан, 7. Бо вони теж мають таке бажання", - розповідає голова ОСББ "Київський майдан, 5" Наталія Прищук.
Наближається 1 січня 2018 року. Це останній термін, коли газорозподільча компанія зобов'язана встановити за власний рахунок лічильники. Якщо цього не станеться, то будуть підстави припинити подачу газу.
Завідувач сектору НКРЕКП у Волинській області Андрій Козачук пояснив, що закон не забороняє об'єднання будинків для встановлення одного лічильника.
"Якщо ці два будинки об'єднали таким чином, то, відповідно, технічні спеціалісти визначили, що таким чином там можна облаштувати цей облік", – зазначив Козачук.
Подібні ситуації, коли на кілька будинків хочуть встановити єдиний лічильник, не новина для українських реалій.