У Волинській обласній раді інтереси виборців представляють 64 депутати. За результатами волевиявлення у 2015 році 39 округів отримали по 1-му представнику, 9 – по 2, а 16 залишилися без депутатів.
Про наслідки від такого розподілу говорили в ефірі ток-шоу Протилежний Погляд LIVE 15 вересня, - пише Конкурент.
"Коли 25 % округів не представлені депутатами, то й розвиток цих територій до певної міри гальмується, ініціативи і звернення виборців проблемніше реалізувати, і це веде до того, що загалом громадяни розчаровуються у політиці, падає активність виборців на виборах", – зазначив політолог, голова Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход.
Депутат Луцької міської ради Микола Яручик запевнив, що робота депутата міської ради й обласної ради практично одинакова.
"Тільки в депутата облради більше повноважень, бо у нього більша кількість виборців. Перша функція депутата обласної ради – дбати про народ, про своїх виборців", – додав він.
На округах Луцька, які мають депутатів, ремонтують втричі більше прибудинкових територій та будують вчетверо більше спортивних майданчиків.
"Кожен депутат тягне за собою свою ініціативу і хоче максимум коштів залучити на округ, де голосували за нього люди. Підтримувати свій рейтинг, свій авторитет, щоби потім не було соромно дивитися людям в очі. Якщо цей депутат прийшов з бажанням допомогти місту, а не грабувати його", – пояснив депутат Луцької міської ради Микола Яручик.
Погодився з ним і політолог, голова Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу Михайло Наход.
"Депутат – це обрана особа, вона хоче передусім подобатися своїм виборцям. Відносно до виборців така позиція депутата є справедливою, але відносно до міста загалом – це не справедливо. Але депутати в цьому не винні. У цьому фактично винна Верховна Рада, яка ухвалила такий недолугий виборчий закон", – зазначив він.