Фахівці Луцької міськради прогнозують, що новий тариф з газопостачання для населення міста не зміниться, а от для бюджетних організацій він може зрости на 20%.
Такі прогнози були озвучені сьогодні, 25 вересня, у луцькому ЦНАПі під час спільної наради представників міськради та керівництва ДКП «Луцьктепло», - повідомляє Волинська правда.
Формувати та затверджувати тарифи на послуги водопостачання, водовідведення та теплову енергію відтепер будуть органи місцевого самоврядування. Передачу відповідних повноважень на місця НКРЕКП здійснила ще у березні.
Відтак, у Луцьку до 1 листопада міські органи виконавчої влади повинні затвердити нові тарифи на теплопостачання. А структуру діючого тарифу та пропозиції щодо нового міським радам повинні надати місцеві комунпідприємства.
Чи готові у Луцькій міській раді визначитися з новими тарифами з теплопостачання розповів директор департаменту економічної політики Луцької міської ради Олександр Озінович .
«Тих даних, що надало «Луцьтепло» для вивчення нових тарифів, недостатньо. Тому є підстави і сумніви, що до цього терміну ( 1 листопада) ми не встигнемо розробити нові тарифи, – зазначив Озінович. – Бо, окрім вивчення усіх документів і звітів «Луцьктепла», треба ще 25 днів на їх погодження і затвердження на виконкомі».
Керівник ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна, пояснюючи таке зволікання, сказала, що міськрада не затвердила усі статті витрат для комунального підприємства, зокрема, в частині штатного розпису.
Секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт обурився таким невчасним виконанням завдань: «Ще жодного разу «Луцьктепло» з першого разу не виконує розпорядження міської ради. Мені треба обґрунтування усіх тих 115 посад, на які зараз вони хочуть збільшити штат. Ми виділили 25 млн грн. на підтримку підприємства, а до кінця року ця сума сягне майже 40 млн. грн. Таких грошей комунальному підприємству ніяка міська рада в Україні не виділяє. А ви ще хочете вводити нові посади?», – звертається до керівництва «Луцьктепла» Пустовіт.
Крім того, заступники луцького міського голови цікавились, чому в попередні роки влітку в міжсезоння ДКП працювало в трьохденний робочий тиждень, а цього року – в 5 – ти денний. В той час, коли підприємство має величезні борги і доцільно було б економити на зарплатні.
“Якщо функція директора зводиться до того, щоб вибити щоб гроші з міського бюджету на офіс-менеджерів із зарплатою у 7 тисяч грн., то як далі буде розвиватись підприємство? – коментує Пустовіт. – У вас робітників не вистачає, а адміністративного персоналу навіщо стільки? Тут не стоїть питання про скорочення посад, а про доцільність введення нових, що буде додатковим навантаженням на бюджет”.
Нині на ДКП «Луцьктепло» передбачено 29 млн грн. із загального і спеціального фонду Луцької міської ради і ці кошти за Програмою підтримки комунальних підприємств міста майже повністю використані. А розрив між дебіторською і кредиторською заборгованістю підприємства значно зросла.
«У нас багато вакансій, більше ста, працювати нікому, через постійну заборгованість із заробітної плати, у нас звільняються люди. Ми почали проект з модернізації теплопостачання міста, тому роботи багато. Такого боргу як зараз не було ніколи (140 млн. заборгованості по субсидіях та пільгах). А ще арешт рахунків підприємства», – виправдовується Малютіна.
І щоб покрити свої минулі борги і видатки, керівництво ДКП має намір пропонувати збільшення ціни на газ для населення з 1338 грн за 1 Гкал до 1500 грн за 1 Гкал.
А ось фахівці кажуть, що структура діючого тарифу для населення є економічно обґрунтованою, єдине, що треба тариф для бюджетних організацій переглядати в сторону підняття (він зросте приблизно на 20%). А бажання підприємства збільшити тариф називають чисто власною вигодою.
Тому Луцька міська рада, як гарант соціального захисту населення, повинна ретельно все зважити і не допустити підняття цін. Таким чином, учасник наради висловили спільну думку про те, що усі матеріали, необхідні для обчислення нових тарифів, «Луцьктепло» повинне надати до кінця тижня.