Страховий поліс - гарантія безпеки незалежно від мети та напрямку вашої подорожі.
Поліс потрібен не для отримання візи, а для власної безпеки, адже вартість лікування може стати в окремих випадках непосильною, - пише "Сьогодні".
Поліс - це бланк з реквізитами компанії, номером і набором полів, які заповнює турагент або співробітник страхової компанії. Мандрівникові дуже важливо мати мінімальне розуміння того, що позначають галочки і скорочення, удруковані в бланк.
Програма страхування
Кожна страхова компанія розробляє кілька варіантів набору послуг (інакше кажучи - "ризиків, що покриваються"). Залежно від комплектації програми називають їх по-різному. Найпростіше - А, B, C. Буває "стандарт", "класична" і т. д. Але в будь-якому випадку є якась базова (найдешевша) програма, що містить тільки надання екстреної медичної та стоматологічної допомоги, надання необхідних медикаментів, а також телефонні розмови і послуги з транспортування при травмі, раптовому гострому захворюванні або смерті. Ризики, що покриваються, які входять в конкретну програму, розписані в буклеті, що додається до бланка поліса, або на сайті компанії. Уважно вивчіть набір ризиків перед тим, як вибрати програму.
Франшиза
Це якась грошова сума, яку турист повинен буде заплатити зі свого гаманця, якщо йому будуть надавати медичну допомогу за кордоном (інше покриває страхова компанія). Найчастіше франшиза становить 100-150 євро, але може доходити і до 300-400 євро. І чим більше сума цієї франшизи, тим дешевше поліс.
Регіон страхування
У цьому полі позначається регіон, куди мандрівник вирушає. Це важливо з тієї причини, що мітка "весь світ" обійдеться вам в рази дорожче, ніж, наприклад, "Європа" або "Шенгенська зона". Загальноприйнятої системи поділу світу для вказівки в полісі немає: одна компанія пише "Європа і Туреччина", інша - "Європа і країни Шенгену". З'ясовуйте, як заповнюється це поле, в кожному конкретному випадку.
Страхова сума
Грошова сума, в межах якої проводяться виплати при страховому випадку. Тут важливо знати такі моменти: для поїздки в країни ЄС (і отримання шенгенської візи) потрібно поліс зі страховою сумою мінімум 30 тис. євро. Для поїздки в США і Канаду потрібно покриття $ 50 тис.
Дати
Тепер, коли не потрібно оформляти поліс для отримання візи, вказуйте в полісі точні дати вашої поїздки плюс один-два дня додатково. Зворотний авіаквиток на 1 грудня? Значить, потрібно оформити страховку до 3 грудня. Погодьтеся: немає ніякої гарантії, що під час очікування зворотного рейсу, відкладеного через нельотну погоду до 2 грудня, мандрівник не пошкодить ногу, прогулюючись по дьюті-фрі в аеропорту вильоту.
Мета поїздки
Поле в полісі, незрозуміле тільки початківцям і рідко досвідченим туристам. Мова йде не про те, що цікавить консульські відділи, – їде людина в гості, працювати або лікуватися. Страховим компаніям важливо знати, наскільки небезпечним для здоров'я буде подорож. Одна справа – гуляти по музеях та сидіти в кафе, і зовсім інше – кататися на лижах в Альпах або пірнати з аквалангом в Червоному морі. Тому поліс з міткою "активний відпочинок" або "екстремальні види спорту" в поле "мета поїздки" обійдеться в 1,5-2 рази дорожче, ніж з міткою "туризм".
Вік
У полісі є поле "дата народження". Чим старша людина, тим дорожче буде коштувати для неї поліс. Для тих кому, за 70, страховка може обійтися в два рази дорожче, ніж для тридцятирічних.
Ціна питання
Вартість страховки в Європу, в залежності від програми, коливається в межах $ 0,5-1,6 за день перебування. Для поїздки в Північну Америку доведеться викласти по $ 1,5-2,5 за день, а на Туреччину і Єгипет готуйте по $ 2 за день.
Де купити свою безпеку
У наші дні великі страхові компанії пропонують оформляти страховий поліс онлайн. Вартість його можна розрахувати прямо на сайті за допомогою страхового калькулятора. Готовий документ можна забрати в офісі компанії, а отримати електронною поштою, на зразок електронного авіаквитка: зараз цілком достатньо такого підтвердження страховки. Описаний спосіб підійде для підготовленого користувача – ясно розуміє, що таке страховка і як нею користуватися. Більш консервативна (або недосвідчена в сучасних IT-технологіях) людина може зайти в найближчий турагентство або офіс страхової. І навіть в відділення банку! Там він отримає серйозний документ з мокрою печаткою і безліччю інструкцій на конверті. Але не потрібно іронізувати з цього приводу: в разі надзвичайної ситуації ці вказівки можуть дуже допомогти недосвідченому мандрівнику впоратися з неприємностями. Але врахуйте: турменеджер часто добре може підібрати тур, але водночас "плавати" в питаннях, що стосуються страхування. Намагайтеся не користуватися послугами людей, що зустрічають вас біля візових центрів і посольств. Як правило, вони пропонують оформити страховку за відносно невеликі гроші, і, найімовірніше, візу з таким полісом вам дадуть. Але якби якісь неприємності в подорож – і дешевизна ця може дуже сильно вдарити по гаманцю: страхова візьме на себе покриття лише 10-15% вартості необхідної медичної допомоги.
Коротка інструкція по застосуванню
Якщо читач вже перейнявся тим, що без страховки їхати за кордон не можна, то слід усвідомити ще таке. Якщо вже сталося захворіти, отримати травму (або що там ще в полісі підпадає під визначення "страховий випадок"), то першою дією потерпілого повинен стати дзвінок в страхову компанію, чий поліс у нього на руках. Потрібно повідомити про подію і отримати вказівки щодо подальших дій. На конвертах більшості полісів майже завжди є виділена перфорацією ділянка розміром з візитку, де зібрані всі необхідні клієнту телефони. Впишіть в цю візитку свої дані і номер страховки і ось цю картку завжди тримайте при собі.