Часто грип не сприймається як серйозна хвороба. Більшість людей одужують через тиждень-два, але не завжди хвороба минає без ускладнень, найнебезпечніші з яких отит, пневмонія, енцефаліт, міокардит та інші. Розвиток ускладнень може призвести до смерті. Особливо небезпечний грип для дітей, осіб похилого віку, пацієнтів з хронічними захворюваннями.
Про це повідомляє Euromd.com.ua
В Україні випадки смерті від грипу офіційно реєструються, коли вірус лабораторно виділяють з патологоанатомічного матеріалу.
Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П.Л. Шупика, лікар дитячої імунології, пояснює: «Від ускладнень грипу щороку помирають десятки, сотні тисяч, але ми знаємо поодинокі випадки, бо не кожен випадок досліджується. Ризик інфаркту міокарду, інсульту в багато разів зростає в перші дні захворювання. Люди вмирають від цього, але ніхто не досліджує причину, якою нерідко стає грип».
Грип надзвичайно заразна хвороба, його віруси передаються між людьми при чханні та кашлі. Такі заходи профілактики як миття рук, уникнення людних місць, здоровий спосіб життя, знижують ризик захворіти на грип, але не дають відчуття безпеки. На сьогодні найбільш ефективною профілактикою грипу визнана вакцинація.
Віруси грипу, особливо серотип А, швидко мутують і призводять до зміни циркулюючих штамів щороку. Епідеміологи навчилися прогнозувати, які штами вірусів грипу будуть циркулювати в світі, на тій чи іншій території, протягом наступного сезону. Тому за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, вакцини проти грипу щороку проходять зміну штамового складу, щоб забезпечити максимальний захист від вірусів саме цього сезону.
Цього епідсезону, за рекомендацією ВООЗ, вакцини проти грипу включають штами Michigan, Hong Kong та Brisbane.