Майже тридцять польських школярів прибули до Луцька як учасники проекту "Mamy to", суть якого - об'єднати молодь з України і Польщі за допомогою телекомунікацій.
Як повідомляє власкор 0332, у перший день учні побували в Замку Любарта, мали екскурсії Старим містом, схвально відгукнулися про Театральний майдан. Наступного дня відвідували місцеві музеї, а також поїхали в Рокині.
Третій день для учасників програми видався найбільш насиченим, адже вони відвідали "12 канал" і "Радіо Луцьк", мали нагоду поспілкуватися з різними журналістами, спробувати себе в ролі дикторів і побачити на власні очі, як триває монтаж програм.
Сторона-організатор в Луцьку - гімназія № 4 імені Модеста Левицького, а координатор проекту вчителька Світлана Бондарчук.
Українські та польські школярі на чолі з директором Олександром Мишковцем побували на спеціальній зустрічі в Луцькій міській раді, а після вирушили до гімназії - виготовляти солодощі. Наступного дня відбувся благодійний ярмарок і отримані за солодощі гроші скерували на допомогу українським військовим, що перебувають в зоні бойових дій.
Одинадцятикласниця Елеонора Швець навчається в математичному класі, однак має чудові знання польської, що дозволило їй бути неформальним перекладачем на проекті. Дівчина неабияк цікавиться журналістикою: "Я дуже задоволена, що такі молодіжні обміни можливі для нас саме сьогодні, коли світ має стільки всього цікавого, а ти перебуваєш на роздоріжжі, куди піти, що спробувати, як дізнатися більше. Спілкування з іноземцями справді має багато корисного, особливо, коли це твої ровесники, у яких ще минулого року гостював і навчався ти, а сьогодні вони вже почуваються як удома в стінах твоєї школи і загалом - твоїх краях".
Родзинкою перебування в Україні стали відвідини Львова. Так, серія майстерень про медіа і журналістську діяльність гармонійно поєдналася з культурними подіями. Повернувшись до Луцька, польські підлітки відзначили архітектуру міста, смачну їжу, особливо рідкі страви і хлібобулочні вироби. Здивували дітей тутешні "маршрутки", адже у їхньому рідному містечку Болеславець такого виду транспорту нема, втім, їм сподобалось.