Хочеш соцзахист - працюй легально

Лише офіційне працевлаштування гарантує працівникам соціальний захист. Однак, як показує практика, не всі волинські працедавці дотримуються законодавчих вимог щодо офіційного прийому на роботу найманих працівників.

Однак, з ухваленням пенсійної реформи питання легальної роботи набуває виняткової ваги, - наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

«Працюючи в комісіях при органах місцевої влади, фахівці ДФС переконують працедавців укладати трудові угоди зі своїми найманими працівниками з тим, щоб громадяни мали можливість отримати гарантований державою соціальний захист у випадку втрати працездатності чи при виході на пенсію», - зазначає начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як розповіла керівник волинських фіскалів, з початку року зусиллями волинських фіскалів офіційне працевлаштування отримали 546 найманих працівників. Лише із 17 нелегальними працівниками трудові угоди укладено в ході контрольно-перевірочних заходів, тобто під час перевірок податкових ревізорів.

У решті випадків фахівці ДФС переконали не зовсім відповідальних роботодавців переглянути своє ставлення до працівників, котрі погоджуються на роботу без офіційного працевлаштування, оскільки така ситуація матиме вкрай негативні наслідки в майбутньому.

«Ми закликаємо кожного працівника незалежно від віку наполягати саме на офіційному працевлаштуванні, оскільки згода на працю поза правовим полем - це втрата соціальних гарантій, в майбутньому - пенсійного забезпечення, а також ненадходження коштів в бюджети», - наголосила начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Аналітика свідчить, що завдяки легалізації праці понад півтисячі волинян до бюджетів додатково сплачено 442 тисячі гривень ПДФО та 545 тисяч гривень єдиного внеску. Як відомо, саме наявність страхового стажу, тобто факт перерахування єдиного внеску за кожного працівника, гарантує в майбутньому призначення пенсії.