Заощаджувати зручно: 8 порад про тепло й газ

Опалювальний сезон саме розпочинається, і час поміркувати про ощадні звички – маленькі кроки, що набудуть суттєвого значення, коли ви наступного разу отримаєте свій рахунок за комунальні послуги.

Держенергоефективність радить:

  1. Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до центрального опалення, дає змогу відстежувати, скільки тепла ви отримали. Тому платити доведеться конкретно за цю кількість.
  2. Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.
  3. Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку. Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
  4. Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці. Простіший варіант – товстий килим, адже він знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
  5. Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.
  6. Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.
  7. Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла. Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.
  8. Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.