Захворюваність грипом та ГРВІ на Волині утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року.
Про це йшлося на прес-конференції на тему «Стан захворюваності на грип та ГРЗ в області» в колегії управління охорони здоров'я облдержадміністрації 25 жовтня у Луцьку.
За даними щотижневого оперативного аналізу епідемічної ситуації щодо захворюваності цими інфекціями, з початку епідемічного сезону, котрий почався 02 жовтня 2017 року, перехворіло до 11 тис. осіб, що знаходяться на рівні минулого року. За останній тиждень на ГРВІ в області захворіло близько 4 тисяч осіб, що на 5% менше ніж попереднього тижня. Перевищення епідемічного порогу на зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі показники захворюваності на ГРВІ зареєстровано в Ківерцівському та Маневицькому районах та місті Луцьку, найнижчий – в Ратнівському районі.
«Люди повинні себе захистити. Кращого захисту як вакцинація від грипу – немає! У сезон грипу 2016-2017 рр. в Україні перехворіло більше 6,5 млн. чоловіків, померло 170 чоловік. Грип не такий страшний, як його ускладнення. Очікують три штами грипу: два типу А, один типу В. Враховуючи те, що імунітет слабкий і вакцинація проти грипу значно зменшилася, ми можемо прогнозувати, що ріст захворюваності на грип у цьому році буде на 14-15% вищий», - повідомив заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Валерій Руцький.
«В середньому в тиждень у нас хворіє до 4 тисяч осіб. Моніторинг проводиться щотижнево по всій області», - стверджує заступник директора ДУ «Волинський обласний лабораторний центр» Лариса Дудковська. «Очікується, що цього року домінуватиме вірус «Мічиган», який відрізняється більшою агресивністю. Ми очікуємо збільшення захворюваності на середину грудня. Якщо ви плануєте якісь важливі справи на цей рік чи на ці місяці, то краще зробити щеплення і перенести це захворювання легше. Ми це радимо і самі проводимо щеплення».
Директор ДВТП «Волиньфармпостач» Михайло Півнюк наголосив, що вакцинація проти грипу не входить в обов’язковий календар щеплень. «До кінця цього тижня, до 1 листопада, ми приймаємо ще замовлення через наші аптеки від окремих громадян». Також Півнюк повідомив, що вакцина готується по рекомендації ВОЗ під штами грипу. Ця вакцина розщеплена, інактивована і в Україна є зареєстрованою. Станом на сьогоднішній день в обігу є вакцина «ДЖІСІ ФЛЮ» (Південна Корея). «ВАКСІГРИП» (Франція) та вакцина китайська наразі проходять переконтроль. «Вартість вакцини орієнтовно 180 грн, плюс-мінус 10 грн». Додав, що крім вакцини є запас Таміфлю, вартість якого 430-440 грн. Ще лишилися тест-системи для особистого виявлення штаму грипу А і В, ціна яких 214 грн.
За словами завідувачки відділення обласної інфекційної лікарніГалини Морочковської, В Україні в рік на лікування хворих йде 400 млн. грн. На одного хворого йде більше 100 доларів. «Це і лікування, і тимчасова непрацездатність, і протиепідемічні заходи». У Києві щеплення коштує 179 грн, а на лікування неускладненого грипу 800-1000 грн.
Сергій Новосад, головний лікар Волинського обласного центру здоров’я, повідомив, що з початку жовтня розпочато інформаційну кампанію, зокрема, підготовлено ролики інформаційного спрямування, в яких робиться акцент на важливості профілактики та вакцинації.
На запитання про негативні наслідки від щеплення і реєстрацію таких випадків, фахівці відповіли, що за 10 років був лише єдиний випадок, коли після вакцинації один чоловік захворів, а побічних ефектів, типу нудоти, запаморочення, втрати свідомості, не було.
Однак, як інформуєPharmacy, побічні ефекти можуть виникнути, якщо щеплення від грипу було зроблено неправильно. Наприклад, якщо не були дотримані протипоказання або ж лікар не виявив наявні. Також може бути винна неякісна вакцина, порушення правил транспортування і зберігання, а також техніки та основних правил вакцинації. Ускладнення можуть дати про себе знати, якщо дитина захворіла перед самою вакцинацією, і це не було помітно. При будь-яких ускладненнях в першу чергу потрібно викликати лікаря.
Редакція сайту міста Луцька 0332.ua вирішила поцікавитись чи готові Ви зробити щеплення і зробила опитування. В кінці листопада за отриманими даними, ми підготуємо аналітичний матеріал і дізнаємось, наскільки лучани довіряють сучасній медицині.