Манікюр у салоні краси: приховані загрози

Завдяки ретельному догляду за нігтями руки виглядають краще, але ефект може бути нетривалим. Частий манікюр здатний викликати захворювання, при яких нігті тріскаються, згинаються і ламаються.

Найбільший ризик пошкодити нігті - в салонах краси. Ось кілька факторів, які провокують пошкодження нігтів.

Салони використовують занадто грубі пилки

Багато салонів краси, на жаль, використовують дешеві матеріали і грубі пилки для нігтів (180 грит). Тому, прийшовши в салон на манікюр, зверніть увагу на те, який пилкою тобі підпилюють нігті, а краще принесіть з собою власну.

Рекомендується користуватися пилками жорсткістю 220 і більше грит або ж скляними. Вони обробляють тільки вільний край нігтьової пластини - таким чином, нігті не будуть розшаровуватися.

Майстри неправильно пиляють нігті

Правильно підпилювати ніготь лише в одну сторону. Тобто, починаючи від країв до центру, уникаючи характерних помилкових пиляльних рухів з боку в бік. Таке підпилювання руйнує нігтьову пластину.

Майстри використовують агресивні засоби для зняття лаку

У деяких салонах використовують рідину з вмістом ацетону. Ацетон швидко висихає на нігтях, всмоктуючись в нігтьову пластину, руйнуючи її. Також він викликає появу білого нальоту на шкірі.

Часто гель з нігтів знімають неправильно

Майстри салонів краси можуть неправильно знімати гелеве покриття з нігтів. Залишки гелю ні в якому разі не можна підчіплювати гострими предметами. Поверхню нігтя необхідно спиляти пилкою, кутикулу змастити маслом і накласти на нігті ватні тампони, змочені спеціальною рідиною для зняття гелевого покриття, потім обернути їх фольгою. Через 15 хвилин майстер повинен зняти фольгу і ватні тампони і за допомогою апельсинової палички видалити залишки гелю. Потім ніготь потрібно заполірувати м`якою пилою.

Інструмент погано стерилізується

Весь інструмент після використання в салоні поміщають в ультрафіолетовий стерилізатор. Він працює за принципом тостера: всередині підтримується висока температура. Але це не гарантує повної обробки і дезінфекції інструменту. Як правило, апарат створює видимість для клієнтів. Тому перед відвідинами салону переконайся, що інструмент замочують у спеціальному дезинфікуючому засобі, і тільки потім поміщають в стерилізатор.

У багатьох салонів немає ліцензій

Щоб уникнути різних неприємностей, варто звертатися в офіційно працюючі салони краси, які мають ліцензію на даний вид діяльності. Майстри повинні дотримуватися всі санітарніх норм - це допоможе уникнути зараження грибком, бактеріальними інфекціями, бородавками і іншими неприємними захворюваннями.

Зверніть увагу на куточок споживача (якщо такий відсутній, відразу йдіть). Тут повинні бути документи, на підставі яких надають послуги. Це свідоцтво про реєстрацію ФОП або виписка про неї. Обов'язково прочитайте інформацію про вид діяльності. Якщо надають послуги манікюр і педикюр - повинен бути зазначений КВЕД 96.02.