Чому Україні вигідне переведення годинника

Ця неділя буде для українців на годину довше. О 4-й годині ранку 29 жовтня стрілки годинника переведуть на годину назад, і країна перейде на зимовий час.

Найближчим часом ця традиція залишиться: в профільному комітеті Ради повідомили, що законопроекти про скасування літнього часу не з'являлися, - інформує "Сегодня".

Науковий співробітник Миколаївської астрономічної обсерваторії Фелікс Бушуєв пояснює, що переведення годинника має економічний сенс саме в наших середніх широтах, де світловий день взимку і влітку відрізняється за тривалістю майже вдвічі – 8 годин взимку і 16 годин влітку.

Україна живе за київським часом, який відповідає 2-му часовому поясу (+2 години від часу за Гринвічем, прийнятим за точку відліку). Хоча географічно 5% території з цього пояса "випадають": частина Закарпатської області потрапляє до 1-го часового поясу, а Луганська і частина Харківської і Донецької – до 3-го.

Тому, зі слів Бушуєва, коли в Києві 12:00, то в Луганську "за сонцем" має бути 12:40, а в Ужгороді – тільки 11:35. Через це в східних областях люди незадоволені літнім часом, оскільки там світає о 3-й годині ночі, а в західних – зимовим, через який о 9-й ранку все ще темно.

Вважається, що ранній підйом влітку і пізній взимку зменшує споживання електроенергії в країні. За оцінками економістів, економія – до 1 долара на кожного українця на рік або близько 40 млн доларів на рік (0,15% держбюджету).