Батькам: як відірвати дитину від ґаджета

Якщо ваша дитина кожну вільну хвилину проводить перед екраном комп'ютера або не випускає з рук телефон, вона шкодить своєму здоров'ю. Звичайно, час, проведений за монітором, необхідно скорочувати, але нудні нотації і заборони не приводять до потрібного результату.

Про те, як знайти більш делікатний і ефективний підхід до дитини і замінити його віртуальні розваги реальними, йдеться на сайті «Вin.ua».

Дитина і гаджети: плюси і мінуси

Зрозуміло, в захопленості телефоном, планшетом, комп'ютером та іншими девайсами можна знайти переваги.

  • По-перше, дитина вчиться поводитися з технікою, працювати з інтернетом .
  • По-друге, знаходить друзів за інтересами.
  • По-третє, у його батьків з'являється більше вільного часу на роботу і для виконання хатніх справ.
  •  По-четверте, сидячи на дивані з телефоном дитина знаходиться під наглядом, тобто Вам не потрібно турбуватися про те, що вона може отримати травму у дворі або зв'язатися з поганою компанією.

Однак, варто відзначити, що такий спосіб життя призводить до різкого зниження фізичної активності, що вкрай негативно позначається на здоров'ї дитини. Нерідкі випадки, коли у дітей розвивається справжня залежність від комп'ютера, і вони сидять біля екрану безперервно. Наслідком цього, як правило, стають недосипання, порушення режиму сну і відпочинку, поява серйозних проблем із зором, формування неправильної постави.

Комп'ютерні ігри поступово втягують дитину в різні віртуальні світи, не залишаючи часу на реальність. Дефіцит спілкування і соціальної активності (зокрема, з однолітками) може стати причиною розвитку комплексів, нервозності, невпевненості в собі, а також відсутності елементарних соціальних навичок, які будуть вкрай необхідні в дорослому житті.

Відлучати дитину від гаджетів назовсім не варто. У той же час комп'ютерні ігри не повинні займати центральне місце в його житті.

Альтернатива комп'ютеру

Найгірше, що Ви можете зробити - почати скандалити, лаятися, відключати кабель живлення. Подібна поведінка не тільки не подіє, але і погіршить взаємини з вашим сином або дочкою.

Насамперед подумайте: що саме ви можете запропонувати дитині замість ґаджета.

Педагоги-психологи радять звернути увагу на спільне проведення часу і спілкування. Наприклад, спечіть піцу або сходіть в парк всією сім'єю. Також залучайте дитину до домашніх справ, роблячи це в ігровій формі. З'ясуйте, до якої творчості лежить душа у Вашої дитини. Наприклад, запишіть її на танці, купіть набір для малювання та ліплення.

Щоб дитина більше часу проводила у дворі з друзями, подаруйте їй футбольний м'яч, велосипед або, наприклад, бластер.

Менше читайте нудні нотації, натомість пропонуйте конкретні приклади. І тоді дитина вас почує.

Також зацікавити дитину можуть правильно підібрані конструктори. Наприклад, дітям до 12 років підійдуть тематичні блокові конструктори типу Lego, а підліткам - більш складні, гвинтові моделі.

Ще один варіант - настільні ігри. «Монополія», «Дженга», «Мафія» і навіть звичайні шахи зможуть надовго захопити дитину і її друзів. А в деякі настільні ігри можна грати всією сім'єю.

МИРИМОСЯ З ДИТИНОЮ: ТРИ ПРОСТІ КРОКИ

ЯК ТЕЛЕФОН ЗМІНЮЄ НАС? (ВІДЕО)