Зі зростанням навантаження на шийний відділ хребта і звичку весь час дивитися вниз у смартфон може розвинутися погана постава.
У середньому голова людини важить від 4,5 до 5,5 кілограма. Кожен дюйм нахилу голови вперед подвоює навантаження на шию.
Звичний вигляд для власника смартфону: сильно нахиливши голову і зігнувши шию, пише повідомлення, так виникає синдром так званої «меседж-шиї» чи «смартфонової шиї». Крім проблем із шийним відділом, намагаючись прочитати що-небудь з екрану смартфона, ми, нахиляючись, створюємо додаткове навантаження на плечі та хребет - так розвивається сутулість.
Перші симптоми – це біль в плечах і передпліччі, що далі може перейти у біль в суглобах кистей рук, шиї, голов и та навіть артрит.
Коли голова нахилена занадто сильно вперед (60 градусів), шия відчуває навантаження, що в 6 разів перевищують такі при нормальному вертикальному положенні голови.
Керівник хірургічного відділення нью-йоркського центру хребта і реабілітаційної медицини Кеннет Хенсрей радить: «Правильна поза - вуха знаходяться в одній площині з плечима, а лопатки втягнуті. Намагайтеся не опускати підборіддя, коли читаєте з екрану телефону - тримайте телефон перед собою на рівні очей».