Серед усіх популярних насьогодні соціальних мереж інстаграм найбільше загрожує ментальному здоров'ю, коментує дослідження The Telegraph.
Йдеться про те, що надмірне перебування онлайн спонукає людину до стану постійної напруги, особа тоді усвідомлює себе як користувача, котрий мусить оновити акаунт, додати факт зі свого життя. Причому не можна видатися некрасивим чи нецікавим.
Власкор 0332 зауважив, що така проблема може бути не лише в тих, хто послуговується інстаграмом, тому пропонує вашій увазі деякі поради, щоб соцмережа вас не поглинула.
1. Встановлюйте рамки. Використовувати соціальні мережі можна за певним графіком. Наприклад, лише тоді, коли є перерва чи дорогою у транспорті. Варто навчитися бути offline на час роботи.
2. Відмовтесь від сповіщень. Щоб не відвертати увагу щоразу, можна вимкути функцію сповіщення. Тоді спокуса прочитати повідомлення чи переглянути щось нове у стрічці буде не така явна. Крім того, відсутність зайвих звуків допомагає зосередитись.
3. Пролюструйте своїх френдів. Чим більше друзів у профілі, тим хаотичніша стрічка новин. Щоб краще її налаштувати, можна лишити в друзях тих, чиї пости справді цікаві або ж відмінити підписку на тих, хто не такий важливий чи надто активний дописувач.
4. Насолоджуйтеся митями, а не постами про них. Рекомендуємо ловити самі миті, а не вподобайки за них сфотографованих. Якщо вас переслідує бажання поділитися зі світом тим, що сталося, напередодні наміру "опублікувати", перепитайте себе, чи справді це так важливо. Може, краще надіслати ті ж фото чи нотатку комусь конкретно?
5. Знайдіть альтернативи. Можна скласти список того, на що не вистачає часу, але що вам хочеться зробити. Далі порівняйте це з часом, що забирають у вас соціальні мережі, а разом з тим - як ви відволікаєтеся і втрачаєте свою продуктивність. Так як це все пов'язано, варто лише окреслити пріоритети й ви одразу побачите, яким повним може бути неподвійне життя поза віртуальним світом.