Дешеві українські швачки і дорогі закордонні продажі (ВІДЕО)

Як українки шиють одяг для світових брендів з мінімальною зарплатнею і понаднормовою працею, розповідає Громадське.

Понад 220 тисяч українців працює на фабриках та в цехах з виробництва одягу та взуття. Майже вся їхня продукція іде на експорт — виробництво в Україні все частіше розміщують відомі західні фешн-бренди. Проте умови праці на такому виробництві геть далекі від європейських, стверджують дослідники з кампанії Clean Clothes, які протягом останнього року вивчали стан української легкої промисловості

Цими днями міжнародна організація Clean Clothes Campaign опублікувала свій перший детальний звіт щодо України. Ця компанія майже 30 років займається захистом прав працівників, задіяних у світовій індустрії пошиття одягу та взуття.

Середня зарплата працівників з восьми фабрик в різних регіонах країни становить 96 євро «чистими» на місяць.

Частка замовлень, які світові фешн-бренди розміщують на українських підприємствах в останні роки зростає, стверджують автори звіту.

Згідно з даними Держстату, загальна вартість експортованого з України одягу та взуття за 2016 рік виросла на 8%, до майже 617 мільйонів доларів. На думку дослідників, на експорт іде від 80 до 90 відсотків від усієї виробленої на фабриках продукції.

Близько третини опитаних не отримували навіть мінімальної заробітної плати в 3200 гривень за 8-годинний робочий день. Нерідко причина в завищених нормах пошиття готової продукції:

«Ми зараз шиємо курточки по 199 євро. Знаєш, скільки мені платять з однієї? 38 копійок. У мене норматив — вивернути 350 в день курточок, а я встигаю десь 200...»,— наводяться у звіті слова працівниці Людмили.