Субсидія на оренду: кому, як і наскільки

Законодавством України передбачено відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги офіційно зареєстрованих власників квартири. Окрім власників, на субсидію можуть розраховувати особи, котрі винаймають це житло.

Власкор 0332 вирішив дізнатися, як призначають субсидію орендаторам і чи поширена така практика в Луцьку.

Для призначення субсидії орендаторам потрібно, насамперед:

- мати рішення виконавчого органу міської ради про призначення субсидії;

- подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення заяву про призначення субсидії;

- заповнити декларацію про доходи і витрати осіб, які хочуть отримати відшкодування;

- представити договір найму або оренди житла.

Термін дії субсидії – 12 місяців з моменту її отримання. Для продовження відшкодування орендарю необхідно звернутися в органи соцзахисту повторно.

Потрібно звернути увагу і такі моменти як довільна форма укладання договору оренди, нотаріальне завірення такого документу не є обов’язковим, при зміні місця проживання органи соцзахисту попереджують протягом 10 днів, орендодавець сплачує податки за житло, однак якщо договором передбачена лише оплата орендатором комунальних послуг, то податки скасовуються.

Як повідомила перший заступник директора департаменту соцполітики Луцької міської ради Т. Корецька, станом на 1 листопада 2017 року в місті Луцьку житлові субсидії отримують 42558домогосподарств, з них 52домогосподарства отримують відшкодування за договором найму.

Як бачимо, отримання субсидії за договором найму не надто поширене в Луцьку.

Вигідніше оформити субсидію на себе як власника і впустити орендарів, адже після сплати податків яка мені вигода зі здачі помешкання, - підсумувала орендодавець Світлана.

Низький рівень заробітної плати, дорога комуналка, високі податки  змушують ризикувати громадян і укладати усний договір здачі/найму житла, ігноруючи гарантовані законом шляхи регулювання таких відносин. 

Відповідно субсидія на оренду як засіб виявлення державою нечесних орендодавців себе не виправдала, тому її оформлення - це швидше виняток із правил, чим закономірність.

Читайте також:

Субсидії: що зміниться для українців у листопаді;

"Зимові" субсидії: скільки, кому і як.