Луцька візажистка поділилась тонкощами професії

Нині професія візажиста є на піку популярності: велика кількість глянцевих журналів, телебачення та Інтернет пропагують культ зовнішності і краси, звідси і підвищений ажіотаж на "красиву професію" і, як гриби після дощу, неухильно зростає кількість навчальних центрів. Щоб стати успішним в індустрії краси, одного лише таланту і відчуття прекрасного недостатньо.

На що потрібно звернути увагу, обираючи професію візажиста, поділилась з нами Анна Якимчук, майстер своєї справи, візажист, власниця студії «LOVE MAKEUP» у Луцьку.

На даний час шкіл і студій візажу у Луцьку вже достатня кількість, чого не зовсім поділяю

Вважаю, що навчання можна проводити тоді, коли людина готова віддавати, ділитися своїми знаннями, виховувати найкращих майстрів індустрії краси, а не просто задля заробітку, як це робить більшість. На моє переконання, не всі розкривають тонкощі професійного візажу, боячись створити собі конкуренцію у майбутньому.

Для майбутніх візажистів хочу дати кілька важливих рекомендацій:

ТЕОРІЯ І НАВЧАННЯ

Закінчити, в першу чергу, курс у професіонала. Важливий рівень і класифікація самого викладача, наявність відповідних дипломів, що засвідчують найкращий рівень підготовки, досвід роботи, а також заслуги і досягнення майстра. Варто мати й інформацію про програму навчання, наявність авторських методик, чи надаються професійні матеріали та інструменти, скільки практичних занять передбачено курсом. Також варто проаналізувати відгуки випускниць, переглянути їхні самостійні роботи. Бажано займатись індивідуально або у міні-групах, де 2 людини.

ВИБІР І МАТЕРІАЛИ

Обирати курси, на яких майстер Вас забезпечує косметикою, матеріалами та пензликами. Тому що багато візажистів кажуть: «Косметику надаємо, а пензлики ваші». Має бути великий вибір косметики. Не потрібно зупинятися на одному бренді і купувати на початку навчання дорогу косметику. Повчіться, спробуйте щось інше, і тоді у вас складеться власна думка і висновок, що варто купувати, а що – ні.

ПРАКТИКА І ПОРТФОЛІО

Повинно бути портфоліо Ваших робіт. Дуже важливо, щоб перші роботи майстра-початківця були дуже якісними. Якщо Ви будете робити фото на телефон, який, можливо, не зовсім хорошої якості, то можна навіть найякісніший макіяж подати в неправильному ракурсі, при поганому освітленні і робота вийде невдалою.

Коли ти зарекомендуєш себе з найкращої сторони – в тебе будуть люди. Але щоб добитися цього успіху, потрібно витратити багато часу, років, поту, здоров’я, сил та енергії

У кожній професії є позитивні і негативні сторони. Візаж у цьому плані не виняток. Працюючи 9 років у сфері краси я це все відчула на собі. І тому хочу заздалегідь розповісти, які фактори можуть вплинути на Ваше ставлення до роботи.

Переваги:

  • це дуже жіноча професія, вона передбачає знайомство з іншими людьми, бувають доволі корисні знайомства;
  • ти одразу бачиш результат своєї роботи і винагороду (фінансову), ти не чекаєш цілий місяць, коли тобі видадуть зарплату, ти сама будуєш свій графік;
  • ти фінансово спроможна утримувати себе і допомагати своїй сім’ї;
  • ти стаєш популярною, до тебе приїжджають з різних куточків України і світу;
  • отримуєш визнання серед колег.

Нюанси:

  • професія візажиста вимагає дуже великих фінансових затрат на косметику, різноманітні курси та майстер-класи. Майстру міжнародного рівня 1 день навчання коштує 3 000-3 500 грн. Це доволі дорого. На жаль, наші клієнти не часто розуміються, на яких матеріалах працює візажист, який в нього досвід. Їх цікавить лише ціна. Візаж виконаний професійною косметикою в Києві коштує мінімум 1 000 грн, у нас це 300-350 грн. Це ніщо, практично.

З чого починала Анна Якимчук та які поради вона дала для старту - можете дізнатися у матеріалах "СПРАВЖНІЙ ВІЗАЖИСТ НЕ МАСКУЄТЬСЯ ФОТОШОПОМ" та "ПОРАДИ ЛУЦЬКОЇ ВІЗАЖИСТКИ: ЯК СТАТИ ПРОФІ З НУЛЯ".

Аби бути успішним візажистом - потрібно ніколи не переставати вчитися, відкривати нові грані своїх можливостей і розвивати свій талант