Проблеми освіти на Волині

Щороку волинські навчальні заклади мають все менше вступників. І справа не лише у демографічній кризі, - повідомляє 12 канал.

Освітяни виправдовуються: більшість студентів вступають до ПТУ, аби не відвідувати школи. А спеціальність вони не засвоюють, бо прогулюють.

У міністерстві освіти і науки України планують перетворити царину знань на прибуткову галузь, аби області було вигідно залучати якомога більше студентів.

Якщо такий механізм спрацює, то перші фінансові вливання від держави надійдуть не раніше осені 2018-го – після вступної кампанії.

Надій на місцеві бюджети небагато. З обласного — вже фінансуються шість профтехучилищ. У 2018 році до них додадуться ще 10. Це коштуватиме, як мінімум, 100 мільйонів гривень.

Аби зацікавити абітурієнтів, голова Волинської ОДА Володимир Гунчик пропонує в училищах залишити лише фахові дисципліни.

Збагатитися ПТУ можуть завдяки бізнесу. Підприємці готові навчати на комерційній основі своїх працівників на електриків, механіків, зварювальників, слюсарів.

Вже зараз їх дефіцит складає шість тисяч. Можна розраховувати і на інвестиції з Європи – у 2018 році понад 2 мільярди гривень спрямують на технічне переоснащення навчальних закладів.