З першого грудня в Україні підвищили прожитковий мінімум до 1700 грн на одну особу на місяць. Соціальна допомога малозабезпеченій родині надається у відсотковому співвідношенні до вище вказаного прожиткового мінімуму.
Допомога малозабезпеченій сім’ї надається на півроку, а тоді знову треба підтвердити своє право на цю допомогу. По-новому документи вже збирати не треба, лише доведеться написати заяву і заповнити декларацію про доходи, пояснює Zaxid.net.
Які документи подати для отримання допомоги?
Якщо малозабезпечена сім’я звертається по державну допомогу вперше, то їй в управління соціального захисту за місцем проживання потрібно подати такі документи:
1. Заяву, в якій дати згоду сім’ї на збір інформації про неї, її власність, доходи, майно.
2. Документ, що засвідчує особу представника родини.
3. Довідку про склад сім’ї.
4. Заповнити декларацію про доходи і майно ( на підставі довідок про доходи кожного члена родини).
5. Довідку про наявність і розмір земельної частки (паю).
6. Довідку про участь члена сім’ї в антитерористичній операції (якщо такі є), бо тоді дохід учасника АТО до уваги не береться.
Допомога малозабезпеченій сім’ї, яку родина отримувала, розмір субсидії, сплачені аліменти у доходи не входять. Довідку про склад сім’ї слід додати лише у тому випадку, коли у складі родини сталися зміни (сім’я збільшилася чи, навпаки, хтось вибув).
Коли в допомозі можуть відмовити?
У призначенні допомоги малозабезпеченій сім’ї можуть відмовити у таких випадках:
1. Якщо у малозабезпеченій сім’ї є працездатні члени родини, які три місяці перед зверненням по допомогу не працюють, не служать, не навчаються у вищих навчальних закладах та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання.
2. Коли з’ясується, що малозабезпечена сім’я має додаткові джерела доходу, які не вказала у декларації.
3. Якщо члени сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням по допомогу купили земельну ділянку, квартиру (будинок), автомобіль, будівельні матеріали, інші товари тощо на суму, яка перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.
4. Якщо у власності сім’ї є друга квартира (будинок), загальна площа яких перевищує 21 м2 на одного члена сім’ї та додатково 10,5 м2 на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).