Українським фермерам варто звернути увагу на вирощування імбиру. Адже з цієї культури можна отримати більше 10 тисяч доларів прибутку. Зараз ціна імбиру на полицях українських магазинів складає близько 70-100 грн/кг, а сама культура має відносно високу урожайність.
Про це під час вебінару «Ефективне вирощування нішевих культур» розповів експертВолодимир Білко.
В Україну імбир завозять із різних країн сирим, сушеним (у вигляді порошку), маринованим тощо.
«Але імбир росте і в Україні. При чому дуже гарно на півдні — у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій областях. Найлегше його вирощувати на супіщаних грунтах. Однак потребує досить тривалого періоду вегетації — більше 120-140 днів», — розповів Володимир Білко.
Ця рослина має низку переваг. Зокрема,вона невибаглива (практично не має ні шкідників, ні хвороб), може рости на супіщаних грунтах та періодично підтоплюваних місцях, а урожайність імбиру може становити від 5 т/га до 30 т/га. А в тих фермерів, які захочуть вирощувати цю рослину, фактично не буде конкурентів на українському ринку.
Складнощі при вирощуванні можуть виникнути переважно в тому, що вивчення технології може зайняти тривалий час та довгий період вегетації цієї культури. Також треба знайти якісний посадковий матеріал та ринок збуту.
Також імбир можна вирощувати в домашніх умовах. Спочатку, досить знати, що розмножується він вегетативним способом, тобто - як звичайнісінький садовий бур'ян, зі шматочків кореня. Тобто все, що потрібно зробити - це придбати в магазині молодий і свіжий корінець імбиру, розрізати його на не дуже дрібні частини і посадити в різні горщики приблизно на півроку-рік.
Імбир не дуже полюбляє сонце, але обожнює вологу і тепло. Саджати його треба недалеко від батареї, забезпечуючи регулярний полив - тоді рослина виросте значно швидше. На зростання впливає і форма горщика. Не можна брати занадто глибокий, імбир це не оцінить: волога швидко йтиме і погано підживлюватиме рослину. Кореневище розростається в ширину - посудина для його вирощування має бути максимально плоскою і приземленою.
Ніяких добрив, ніяких особливих умов для утримання імбиру не потрібно. Головне, щоб горщик перебував у теплі, при помірному освітленні і з регулярним поливом.