Програміст – одна із найпрестижніших професій нашого часу. Вона гарантує не лише гідний заробіток, цікаві умови праці, але й можливість кар’єрного росту. Однак, щоб стати професіоналом своєї справи, потрібно пройти важкий шлях зростання. Програмісту-новачку складно пояснити, що його чекає. Найперше він повинен усвідомити, для чого йому програмування та чи має він взагалі задатки до його вивчення.
«Почати свій шлях в кар’єрі програміста варто з відповіді на питання, чи потрібно вам програмування взагалі? Це питання не відноситься до тих, хто вчиться або вчився за фахом, близького до програмування. Якщо вам в школі математика давалася краще, ніж гуманітарні науки, то буде трішки легше освоїти мову, якщо вам подобається проводити багато часу за комп’ютером, якщо вам хочеться вивчати щось нове, тоді програмування вам підійде», - радить регіональний менеджер Circle Web Academy в Луцьку Олександр Пилипчак.
Кожен програміст-початківець проходить декілька основних етапів професійного зростання. Перший етап можна умовно назвати піднесенням.
Це етап ознайомлення з азами програмування. Спочатку він освоюється теоретично: читання спеціальної літератури, перегляд відеолекцій. Усе складне описано просто і доступно, труднощі здаються надуманими. Початківці зазвичай на цьому етапі послуговуються правилом: Мені все до снаги. Однак це лише початок, верхівка айсберга, сходження до основи якого буде складнішим. Тут не завадить дати декілька простих порад початківцям:
- вивчайте різні ресурси;
Не зациклюйтеся на одному авторові, чи одному посібнику, черпайте знання з різних джерел. «Якщо за книгами вивчати програмування важко, – необхідно знайти наставника який навчить, чи записатися на відповідні курси. Крім того, якщо вийде, скачайте та встановіть програми, необхідні для роботи», - радить експерт.
- чітко окресліть свою мету;
Програмування – широке поле діяльності. Оберіть для себе щось конкретне, наприклад, створення веб-сайту і рухайтеся в цьому напрямку.
- узагальнюйте вивчене;
Легко загубитися в шаленому потоці інформації. Однак і не потрібно все знати, навчіться узагальнювати, виділяти головне.
«Тут потрібно засвоїти просте правило - ''вивчити все неможливо! але, можливо систематизувати свої знання'', бо не знаючи літер не прочитаєш буквар. Тому узагальнюючи можу сказати, що коли знаходишся в процесі пошуку своєї основи, то варто використовувати в першу чергу найпопулярніші джерела, і юзити», - каже експерт.
Кожен професіонал своєї справи проходить цей етап, коли почувається всесильним героєм, для якого немає нічого неможливого. Зазвичай цей етап недовготривалий. Його проходять всі. Після нього приходить усвідомлення того, що кожна професія - це важкий вибір та клопітка праця.