Опитування: третина українців майже завжди платить за медичну допомогу

Більшість громадян готові офіційно платити за медичні послуги, якщо держава сплатить 85% їх вартості.

60,5% українців стверджують, що ніколи не давали та не пропонували хабар чи подарунок. Такі результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології. 14,4% не захотіли відповідати на це питання, 10,1% давали грошима, 7,1% – давали подарунки. 5% не давали, хоча у них просили чи вимагали. 2,9% – важко сказати.

За медичну допомогу в медичних установах майже завжди платять 33,2% громадян. Іноді платять 25,4%. Не платять через відсутність грошей 16,1%, принципово не платять 11,5%. Пару таких випадків згадали 10%, а ще 3,7% важко сказати.

Серед тих, хто платить за медичну допомогу, 37,7% сплачують, скільки їм скажуть, 32,8% – віддячують на власний розсуд, 29% – роблять внесок на рахунок благодійного фонду, 22,2% – не доводилося платити. Важко сказати 3,5%, мають медичний поліс страхування – 1,9%, інше – 1,7%.

Якщо держава сплатить 85% вартості медичної послуги, то решту 15% готові офіційно платити лікарні 62,6% опитаних, 21,9% – не згодні. Важко сказати 15,5%.

Нагадаємо, згідно з опитуванням КМІС, українці найбільше довіряють своєму оточенню, звичайним людям, волонтерам, армії і церкві. Трохи менше довіри у громадян до громадських організацій, малому і середньому бізнесу та переселенцям. А Інтернету, поліції і українським ЗМІ приблизно рівна кількість людей як довіряє, так і не довіряє.