«Від свята Різдва Христового і до 20 січня на Театральному майдані та на вулиці Різдвяних янголів через звуковідтворювальне обладнання будуть транслюватися дбайливо, з любов'ю відібрані світові різдвяні хіти та українські колядки. Бажаємо гарного свята та чудового настрою!» – таке повідомлення на сторінці у соціальній мережі радника Луцького міського голови Ігоря Поліщука порадувало геть не всіх лучан, - пише газета "День".
«Вулицею Різдвяних ангелів» стала вулиця Лесі Українки: від учора на ній розмістили справді гарні фігурки ангелів, які увечері світяться. Вулиця старовинна, із щільною забудовою і є пішохідною.
На ній грають вуличні музиканти, просять милостині жебраки, кожне кафе має свій музичний супровід, тут час від часу проводяться міські масові заходи. Мешканцям, звісно, від такого напливу людей і звуків не завжди комфортно, проте терпіли, бо проживання у центрі має свої переваги, але й недоліки – також. Та останнім часом шуму на вулиці стало більше. Троїцький собор почав транслювати по неділях і у свята свої служби, вивівши потужні динаміки на Театральний майдан і вулицю Градний узвіз (на Лесі Українки це все також добре чути). Але повідомлення міської ради, що відтепер мешканців вулиці ще й зобов’яжуть слухати пісні та колядки, стривожило їх і обурило. Коли депутати вирішували, чи варто спрямувати 150 тисяч на озвучку центру, протестував лише Павло Данильчук з «Народного контролю», резонно вважаючи, що у місті є куди з більшою користю витратити ці кошти. «А я так втішилася, що влада почула людей, адже мала особисту розмову з Ігорем Поліщуком і передала йому лист-звернення від мешканців вулиці Лесі Українки, – каже мистецтвознавець Олена Романюк, котра і живе, і працює на вулиці Лесі Українки. – Мене запевнили, що врахують усі наведені аргументи».
Особливість вулиці в тому, що через суцільну практично забудову мешканці будинків, працівники офісів мають додаткове звукове навантаження на свої вуха. На другому-третьому поверсі будинків добре чути звичайну розмову перехожих (які про це і не здогадуються), а що казати, коли з динаміків звучатимуть – хай і відібрані мелодії, – але звучатимуть зранку до смерканку?.. Напевне, людей не варто робити «щасливими» без їхньої на те волі і таки враховувати, що одні у центрі бувають вряди-годи, а інші –тут постійно живуть і працюють і не мають де подітися від нав’язаного «сервісу».