Молодь хоче чути конкретику і диктувати свої правила гри

Чи не вперше у Луцьку відбулася зустріч молоді із кандидатами у депутати, аби разом вирішти окремі питання. Ця зустріч відбулася у рамках круглого столу «Молодь та кандидати у народні депутати: можливості відповідальної співпраці» 14-го вересня. Захід організовували СГО «Молодіжна Платформа» та громадська організація Асоціація Регіонального розвитку спеціально для того, аби молодь сама змогла закликати кандидатів до співпраці.

Як повідомив один зі організаторів круглого столу Петро Павлович Гоцалюк, молодіжне питання в Україні часто піднімається, а зокрема, на протязі останніх років у передвиборчому процесі. Саме у цей час проблеми молоді є дуже «важливими» для політиків. Під час цієї зустрічі присутнім запропонували встановити правила гри спеціально для тих, хто найближчі кілька років буде визначати долю молоді, її співпрацю із владою. Насамперед пропозиція правил стосувалася кандидатів у народні депутати.

«Ми хочемо бачити  реальний механізм вирішення проблеми. Наша молодь ведеться на обіцянки. Для молоді не важливі райдужні перспективи – для молоді важлива дія з боку влади», - зазначив Захар Ткачук, голова СГО «Молодіжна Платформа».

Члени СГО «Молодіжна Платформа» вважають, що актуальним для Волині є так звані зустрічі, які перетворюються не у спілкування і вирішення проблем, які турбують молодь, а агітаційний концерт чи якусь дискотеку, що свого роду є певне політичне бомбування.

У ході круглого столу «Молодь та кандидати у народні депутати: можливості відповідальної співпраці» була висловлена пропозиція щодо підписання меморандуму, у якому будуть окреслені проблеми молоді, та їх вирішення з боку кандидатів Луцька. Організатори зазначили, що ті, хто підпише цей документ повинні дотримуватися його змісту і після приходу у ВР. В свою чергу «Молодіжна Платформа» ГО «Асоціація Регіонального розвитку»,  та і всі присутні на цій зустрічі хотіли б побачити через рік, після засідання,  результат своєї роботи та звіт по окреслених пунктах.

На круглий стіл з усіх запрошених  тринадцять потенційних парламентарів з’явилося лише шість, які мали змогу розповісти присутнім про свої програми з курсу молодіжних проблем, це були: Юрій Недужко, Андрій Козюра, Віктор (Віталій) Федосюк, Тарас Божидарнік , Ярослав Плакса та довірена особа кандидата в народні депутати від об’єднаної опозиції Петра Кравчука Юрій Королюк.

З критики нинішньої влади свою промову розповчав довірена особа Петра Кравчука Юрій Королюк, вважаючи, що програма «Доступне житло» є звичайним «лохотроном». Висловивши певні пропозиції він стверджував, що все з переліченого може стати реаліями лише після того, коли більшість у ВР матиме об’єднана опозиція, і ніяк не по-іншому.

Іншу точку зору висловлював кандидат у нардепи Віктор (Віталій) Федосюк. Він доводив, що молодь хоче чути конкретику а не агітацію кожного з кандидатів, чи пусті обіцянки. Також пан Віктор зазначив, що як парламентар він хотів би запровадити законопроект, в якому б у молоді було право вибору: або безкоштовна освіта, або пільгові кредити на розвиток бізнесу, або позика на житло з малим відсотком. У цьому законопроекті він вбачає розвиток молодіжного суспільства в Україні

Круглий стіл «Молодь та кандидати у народні депутати: можливості відповідальної співпраці» завершився підписанням меморандуму. Документ підписали усі присутні кандидати крім довіреної особи Петра Кравчука.