Приватизація держпідприємств чи грабунок держави

У 2018 році буде виконано план з приватизації держпідприємтсв. Адже для цього закладені досить низькі цифри та йдеться про продаж справді великих та конкурентоздатних фірм.

Таку думку на телеканалі ZIK висловив політичний та громадський діяч Дмитро Співак.

Протягом 2016-2017 років в Україні так і не змогли зайнятись приватизацією держпідприємств, адже план було виконано на 10-12 відсотків.

«Та іноді здається, що нам таки вдасться виконати план з приватизації на 2018 рік, адже там закладена дуже маленька цифра. До того ж, хочуть продати «смачні», великі, конкурентоздатні підприємства. Тож купуватимуть це «свої» із партнерами, у тому числі – з Російської Федерації», – наголосив Співак.

Мовляв, уже сьогодні багато українських підприємств належать росіянам. Тому й фірми викуплять олігархи та представники влади, які зацікавлені у тому, щоб вартість кожного підприємства знизилась.

«Їм вигідно створювати неконкурентне середовище. Останнє, що є в країні, хочуть розкупити-розпродати за безцінь», – підкреслив експерт.

За його словами, імовірно, що такі заводи, як «Центренерго», відійдуть холдингу Ріната Ахметова. Що ж  до ще одного ласого шматочка – Одеського припортового заводу, то його приватизацією почав займатися ще Ющенко, а потім і Тимошенко. Та кожного року із цим не складалося. Та нинішня влада зробила усе можливе, аби ОПЗ можна було купити за найнижчими цінами.

«Навіть за прем’єрства Яценюка вартість заводу оцінювалась, практично, у мільярд доларів. Сьогодні ж уже йдеться про стартову ціну у 200-250 мільйонів доларів. Тобто, відбувається штучне заниження ціни», – зазначив Дмитро Співак.

Він підкреслив: не впевнений, що і цього року вдасться вирішити питання із приватизацією ОПЗ.