До кінця цього року в Україні створять електронний реєстр лікарняних з метою знищення продаж фальшивих довідок.
Як держава боротиметься з продажем-купівлею медичних довідок і лікарняних листів, - інформує "Сегодня".
Електронний реєстр лікарняних створять протягом цього року. Після його впровадження система видачі лікарняних зміниться.
Щоб відкрити лікарняний, лікарю потрібно буде внести дані до спеціальної програми. При цьому роботодавець відразу отримає інформацію про співробітника, який вийшов на лікарняний, розповідає заступник голови виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Володимир Забела.
Для оформлення лікарняного листа знадобиться Ідентифікаційний номер платника податків. Його лікар внесе до бази, до імені пацієнта причепиться місце роботи та посаду. Хворобу теж неможливо буде придумати. В системі будуть доступні тільки зареєстровані недуги. Далі доктор ставить свій електронний підпис, і лікарняний лист вирушає до Фонду соцстрахування.
Роботодавець цього ж дня зможе увійти до системи і перевірити, чи дійсно співробітник на лікарняному. Але у нього буде обмежений доступ до лікарняного – він не зможе бачити дані про хвороби співробітника.
Крім того, Фонд перевірятиме не 10% лікарняних, як відбувається зараз; буде можливість перевіряти всі довідки за допомогою статистики.
Радник міністра охорони здоров'я Олександр Ябчанка вважає, що в Україні потрібно скасувати обов'язкову фіксацію хвороби лікарем в перші два дні хвороби.
"Більшість видач лікарняних – гострі респіраторні вірусні інфекції. Як лікар, я можу порадити пацієнтові тільки дві речі – сидіти вдома, пити багато води і не приймати фуфломіцини. Специфічного лікування ГРВІ немає. У деяких країнах ЄС не вимагають в перші два дні фіксації хвороби лікарем. Це предмет для дискусії", – говорить він.