Подорожчають продукти та зросте безробіття - наслідки рішення Нацбанку

З 26 січня 2018 року в дії вступає рішення НБУ про підняття облікової ставки з 14,5% до 16% річних. Таке зростання відразу на 1,5% повинно вплинути на зниження рівня інфляції в країні.

«Національний банк прогнозує, що в 2018 році інфляція буде залишатися високою: 8,9% загальна і 8,2% базова», – йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

Експерти переконують, що підняття ставки змусить банки зменшити кредитування економіки.

"Наразі в Україні практично наявна стагнація, тому дії центрального банку є теоретично шкідливими для економічного зростання. Нацбанк двічі підвищив облікову ставку в кінці 2017 року. Результатом стало суттєве зростання ставок комерційних банків за депозитами на три і шість місяців. Річні майже не зросли. Тепер, мабуть, зростуть", - повідомив голова бюджетного комітету Громадської ради при Міністерстві фінансів України Тарас Козак виданню mind.ua.

Хто виграє, а хто програє від рішення національного регулятора?

Програє суспільство та український виробник, бо:

  • стануть дорожчими кредити;
  • зросте собівартість української продукції;
  • скоротяться програми розвитку;
  • можливе замороження зарплат;
  • зросте безробіття.

Виграють закордонні виробники та імпортери іноземної продукції, адже:

  • українські виробники стануть менш конкурентноздатними;
  • посилиться приплив імпорту.

"Керівництво НБУ або повні невігласи (у що я не вірю), або працюють не на Україну, а на МВФ та зовнішні й неукраїнські сили. Ціни ростуть не через зайві кошти у людей в гаманцях – заощадження населення лише 0,5%, а третина доходів – соцдопомога!!!

Наша інфляція має немонетарну природу. Це не інфляція надмірного попиту, а інфляція імпортозалежності та адміністративного підвищення тарифів. Як можна лікувати таку інфляцію монетарними заходами як то підвищенням облікової ставки !?", - резюмує Голова Комітету ВР з промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк на сайті informator.news.

Як наслідок, загальний індекс споживчих цін буде вищим, бо подорожчає імпорт, піднесуться тарифи на комунальні послуги, зростуть ціни на енергоносії та акцизні товари.