Тепловізор показав «температурну» картину замку Любарта і Старого міста.
Ініціатор такого дослідження - керівник турагентства «Патріот» Богдан Климчук, - повідомляє "ВолиньPost".
Агенція часто проводить екскурсії у цій місцині, тож у Богдана з’явилась ідея дослідити місто по-новому. Під приціл тепловізора потрапили Луцький замок, Лютеранська кірха, Кафедральний костел святих Петра і Павла, будинок скульптора Голованя, ресторан «Корона Вітовта», Церква Покрови Пресвятої Богородиці.
Тепловізорне обладнання надав енергоаудитор Андрій Малиха.
Тепловізор фіксує температуру об’єкта у кожній точці. Прилад перетворює інфрачервоне випромінювання у видимий діапазон. У природі сприймати інфрачервоні промені можуть змії. На знімку це передається за допомогою кольорів: темно-сині тони показують найхолодніші ділянки, а червоні і білі – найтепліші.
Під час «рейду» у Старому місті натрапили на цікаві теплові аномалії. Зокрема, одна зі стін замку, на яку менше потрапляють сонячні промені, мала найвищу з-поміж інших стін температуру. Також на споруді при температурі -12 окремі цеглини мали температуру +2. «Теплою» виявилась одна сторона Стирової вежі Верхнього замку.
Андрій розповів, що це може бути пов’язано з тим, що тут стіна має найбільшу товщину, тож може увібрати в себе найбільше енергії і потім поступово віддавати її. Також він припустив, що всередині стіни можуть бути якісь пустоти, де циркулює повітря, що впливає на температуру. Ще одна версія - ділянка мокра, тож має вищу теплопровідність.