За останній тиждень на кір в області захворіло 5 осіб, з них 3 — діти. Найбільше випадків зафіксовано в м. Ковелі.
Про це повідомляє прес-служба Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України.
Всього у 2018 році зареєстровано 24 випадки кору. Із числа захворілих майже 71% це діти.
З початку епідемічного підйому в області зареєстровано чотири спалахи кору, при цьому потерпіло 33 особи, 30 з котрих — діти. Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору у захворілих, або імунізація з порушенням календаря.
На сьогодні продовжується проведення профілактичних та протиепідемічних заходів у сімейних вогнищах ромів в Турійському районі, де на кір захворіло 10 дітей, м. Ковелі, де захворіло 2 дітей та інших осередках для їх локалізації та ліквідації.
Протягом останнього тижня інтенсивність епідпроцесу грипу та ГРВІ зросла на 26,3%, що свідчить про високий рівень поширення захворюваності. В області захворіло понад 8,1 тис. проти 6,4 тис. попереднього тижня. Кількість госпіталізованих з ускладненнями «ГРВІ» збільшилась на 32,8% і становить 263 осіб (проти 198 хворих минулого тижня), з них 72% — це діти.
Показник захворюваності вищий від розрахункового епідемічного порогу на 7,6 %. Перевищення епідемічного порогу зареєстровано в Шацькому районі та м. Луцьку відповідно на 14,8% та 2,7%. Найвищі показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Маневицькому, Володимир-Волинському, Камінь-Каширському районах. Із числа хворих діти до 17 років становили понад 68,5%.
З початку епідемічного сезону вже перехворіло понад 97 тисяч волинян (8,5%), що менше рівня минулого року на 16%.
З початку епідемічного сезону досліджено 50 зразків біоматеріалу від хворих на грип та ГРВІ. В 7 зразках виявлено вірус грипу типу В сезонний. Циркуляція його встановлена в Рожищенському, Луцькому, Ківерцівському районах та м. Луцьку.
З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 2891 особа, (або 87% від обсягу), в т.ч. 1274 дитини до 17років.
Епідеміологами обласного лабораторного центру проводиться моніторинг звернень громадян за медичною допомогою з приводу укусів їх тваринами та ситуації щодо сказу серед тварин. На сьогодні ситуація контрольована: з початку року за медичною допомогою з приводу укусів тваринами звернулось до 100 осіб, що є на рівні звернень минулого року.
Продовжується проведення протиепідемічних заходів по локалізації і ліквідації осередків захворювань та заходи профілактичного спрямування.