"Дітей без щеплень в дитсадки не братимуть", - начальниця освіти Луцька

Днями стало відомо, що всього на Волині у 2018 році зареєстровано 24 випадки кору. Більшість хворих, а саме 71%, - діти. За словами начальниці управління освіти Луцької міської ради Зіновії Лещенко, нещеплених дітей до дитячих садків не прийматимуть, а школярів - навпаки, для них немає такої заборони.

З початку епідемічного підйому в області від кору потерпіло 33 особи, 30 з котрих — діти. Основна причина виникнення спалахів – це відсутність щеплень проти кору, або імунізація з порушенням календаря.

Останній летальний випадок в Україні теж пов’язаний з відсутністю вакцинування у дитини від кору. Причиною дитячої смерті стали релігійні переконання батьків, за якими щеплення заборонені.

«Батьки повинні розуміти, що кращого захисту від інфекційних хвороб, ніж вакцинація, ще не придумали. Окрім того, вакцини, що постачаються в Україну міжнародними організаціями, перекваліфіковані ВООЗ, тобто, всі етапи виробництва контролюються Всесвітньою організацією охорони здоров’я», - повідомляє головна педіатрка Волині Людмила Рожко.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я у Волинській області Микола Якимчук, щоб інфекція не поширювалася потрібно не менше 95-98% щеплених, а всього на Волині 86% вакцинованих.

Журналіст сайту 0332.ua запитав начальницю управління освіти Луцька Зіновію Лещенко, які категорії дітей підлягають обов’язковій вакцинації.

«В заклади дошкільної освіти беруть діток тільки при наявності всіх щеплень. Якщо немає особливих протипоказань медицини, діти мають пройти всі види щеплень», - повідомила головна освітянка міста.

Тобто без щеплень діток у дитячі садки не прийматимуть. Щодо загальноосвітніх навчальних закладів – ситуація інша.

«Щодо шкіл, то ми не маємо права змушувати дітей до вакцинування, в документах таке не прописано. Відповідно до законодавства ми повинні лише всіх дітей охопити навчанням», - розповіла Зіновія Лещенко.

Як бути із невакцинованими учнями в колективі, котрі можуть бути носіями хвороби, невідомо.

Діти-дошкільната, батьки котрих проти вакцинування, повинні виховуватися поза колективом. Таким дітям рекомендують виховуватися в сім’ї.

Щодо учнів, то тут цілковита відповідальність за їхнє здоров’я лежить на батьках. Від їхньої свідомості залежить рівень захворюваності дітей у колективі.

Нагадаємо, що коли мова йде про кір, то саме вакцинація є способом екстреного реагування на контакт нещепленої дитини із хворими. Такій дитині одну дозу вакцини необхідно ввести в перші три доби після контакту.

Вакцинацію не роблять у випадках, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.