Як два Горохівських райони: щомісяця 100 тисяч українців їде за кордон

Щорічно з України за кордон виїжджає понад мільйон громадян. А кожного місяця - близько 100 тисяч українців, як кількість жителів Горохівського та Ратнівського районів Волині разом взятих.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін, пише "Укрінформ".

Він розповів, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС і безвізовий режим мають як позитивні, так і негативні аспекти.

"Я багато років займався безвізом, а зараз дивлюся, що тільки в минулому році Україна покинули понад мільйон українців. Сто тисяч залишає Україну щомісяця, і питання далеко не тільки в тому, що там високі зарплати - це взагалі розуміння майбутнього і якості життя", - сказав Клімкін.

Клімкін згадав, як кілька місяців тому відвідав польську школу в Івано-Франківську. За його словами, в 24 польських класах навчаються в основному українці, які в майбутньому планують виїхати на навчання до Польщі.

Зазвичай 45% громадян України виїжджають за кордон з метою пошуку більш високооплачуваної роботи. 32% - це люди, які шукають іншу якість життя, 13% - це заради своїх дітей.

Нагадаємо, що в Україні на заробітки їдуть і люди робітничих спеціальностей, і фахівці з вищою освітою. Втім, за кордоном вони здебільшого змушені займатися некваліфікованою працею. Вміння та знання спеціалістів знецінює мовний бар’єр. За статистикою, 43% українців працюють у галузі будівництва, 23% — у сільському господарстві, 10% займаються роботою на дому, 3% — у IT-сфері та 2% — це медичні працівники.

Середньомісячний заробіток одного трудового мігранта становив 722 долари, а зарплата одного штатного працівника, зайнятого в економіці України в 2016 році, – 200 доларів (у січні – листопаді 2017 року – 262 долара),– повідомили у відомстві.

Лише 26,8% трудових мігрантів працювали за кордоном згідно з отриманою кваліфікацією, 36% трудових мігрантів працювали на роботах, що не потребували кваліфікації, майже 30% – в іншій сфері, ніж мали кваліфікацію на батьківщині.