28 лютого Кабінет Міністрів прийняв постанову „Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном” щодо посилення соціального та правового захисту громадян України, які працевлаштовуються за кордоном.
Постанова розроблена через необхідність державного регулювання у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном, - інформує прес-служба Міністерства соціальної політики України.
До укладення договору клієнт отримує безоплатно достовірну інформацію про умови праці та умови проживання у державі працевлаштування. Лише після цього ліцензіат укладатиме з клієнтом письмовий договір про надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Так підвищується відповідальність посередника за надану інформацію та посилюється захист трудового мігранта від дій недобросовісних посередників.
Ліцензіат зможе вести діяльність лише у нежитловому приміщенні, що належить суб’єкту господарювання на праві власності або користування.
Постановою визначено також кадрові вимоги до провадження ліцензіатом господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.
Нагадаємо, що кожного року з України за кордон виїжджає понад мільйон громадян. А кожного місяця - близько 100 тисяч українців, як кількість жителів Горохівського та Ратнівського районів Волині разом взятих.
Українцям, які працюють у Євросоюзі нелегально, загрожує штраф та депортація з країни із забороною на в’їзд до ЄС на строк від одного до п’яти років.