В Україні дорожчають продукти харчування. Сало, від дефіциту якого потерпають українці, може подорожчати ще на 2 грн/кг, а вартість молочних продуктів стане вище на гривню за кілограм або літр.
Про це вже сьогодні свідчить зростання оптових цін виробників, пояснила аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко, - пише "Сьогодні".
Ціни на овочі також зростуть – на 1-2 грн/кг через витрати на зберігання і транспортування, зазначає експерт. Водночас, Онищенко очікує сезонного зниження цін на яйця, адже навесні і влітку кури несуться активніше. Але наскільки саме подешевшають яйця, поки що неясно – це покаже ринок.
Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко також вважає, що ціни на продукти зростатимуть протягом всього року, причому найбільше подорожчають м'ясо та овочі.
За його оцінками, в березні ці продукти подорожчають приблизно на 1,5%: м'ясо подорожчає на 1,5-2 грн/кг, а овочі на 10-20 коп./кг.
А за рік ціни зростуть вже на 18-25%. Тобто до грудня-2018 м'ясо і сало коштуватимуть 115-125 грн/кг.
Також Дорошенко очікує подорожчання борошна приблизно на 1 грн/кг.
"Продуктова інфляція стане штовхати вгору загальну інфляцію в країні, і ця тенденція не зміниться до кінця 2018 року", – вважає Дорошенко.
Не згоден з колегами президент Украналітцентру Олександр Охріменко. Він упевнений, що сало в найближчі три місяці подешевшає на 20-30% (на 20-30 грн/кг), яйця також впадуть в ціні – на 2-3 грн/десяток.
"Через піст попит на м'ясо і сало падає, а пропозиція домашньої свинини, навпаки, зростає, тому і ціни йдуть вниз кожну весну", – аргументує Охріменко.
Зате, на думку Охріменка, курятина подорожчає в березні-квітні на 10-12%, або на 5-6 грн/кг через зростання вартості кормів та електроенергії. Ціни на борошно, за прогнозами аналітика, залишаться стабільними, тому що спостерігається його перевиробництво, а молоко може додати в ціні до 1 грн/л.
Нагадаємо, що ціни на продукти харчуванння на Волині продовжують зростати. За грудень минулого року вартість споживчого кошика підвищилась трохи більше, ніж на відсоток, стверджують в Управлінні статистики.
Додамо, що в Україні запустили онлайн сервіс цін на соціальні продукти.