Близько 7 тисяч жінок-військовослужбовців взяли участь в антитерористичній операції на Донбасі. 116 жінок нагороджено державними нагородами. 4 з них - посмертно. Понад 2 тисячі нагороджені відзнаками Міноборони та Генштабу ЗСУ.
Історії жінок-військовослужбовців різноманітних військових професій від фронтового кухаря до військового метролога в своїх сюжетах розповідає Військове телебачення України, передає "Gazeta.ua".
Військовий медик Вероніка мріє поїхати до Парижу і здобути вищу освіту. На фронті вона з 2015-го року. Розпочинала зі служби в добровольчому батальйоні "Карпатська січ", згодом батальйон ОУН, а нині штатний медик однієї з механізованих бригад ЗС України.
Це складно, у тебе є особовий склад за який хвилюєшся, а тепер ще й вона, - розповідає військовослужболвець Сергій про рішення дружини приєднатись до його підрозділу на фронті. Молода родина вийшла на материкову Україну з окупованого Криму, де Сергій служив у 36 бригаді берегової оборони. Олена ж прийшла до війська вже під час війни і нині разом з підрозділом боронить приморський напрямок.
Від роботи Ірини залежить працездатність, точність, та надійність багатьох типів армійської техніки та озброєння, вона метролог, зберігач одного з військових еталонів.
Перший поранений з луганського аеропоту Олексій, ми йому зробили 9 операцій, живий, слава Богу. Тоді я вирішила що потрібно йти на службу, — розповідає Світлана Долик, капітан медслужби, лікар-анестезіолог.
320 хірургічних операцій в рік і ця цифра не враховує десятки невідкладних операцій в зоні АТО, евакуації, виїзди на передній край. Сьогодні вона працює у Львівському військовому госпіталі.