Платитимуть всі: в Україні запровадили монетизацію пільг на проїзд

14 березня Кабінет Міністрів України ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Відповідне рішення уряд ухвалив на сьогоднішньому засіданні, - пише "112.ua".

Так, розмір щомісячної виплати готівкових коштів протягом двох місяців з дня набрання чинності постанови затверджують обласні та Київська міська державна адміністрація. Їх розмір визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок.

Для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшою з них.

Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги.

Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%.

Для осіб з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

Монетизація пільг - це заміна натуральних пільг грошовими компенсаціями. Тобто люди замість безкоштовних послуг отримують гроші, якими розплачуються за отримані послуги.

У листопаді поточного року Кабінет Міністрів схвалив введення монетизації субсидій з 1 січня 2018 року. Постанову було прийнято після його доопрацювання Міністерством соціальної політики та Державною регуляторною службою.

Держава заборгувала ОСББ виплату субсидій. А вже 19 лютого почала запуск нового механізму, так звану монетаризацію субсидій, яка ніби мала б навести лад у системі.

Усі розрахунки проводилися б живими грошима. Але у постанові не згадали ОСББ. Наказом Мінфіну було затверджено Порядок проведення органами казначейства розрахунків, яким зобов’язано голів ОСББ відкривати казначейські спецрахунки для надходження субсидійних коштів.

Сама ідея монетизації пільг з'явилася 2014 року, коли екс-прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про необхідність переходу від радянської моделі надання пільг.