За два місяці цього року зафіксовано спад дорожньо-транспортних пригод та смертності на дорогах у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найпоширенішими причинами ДТП з потерпілими за два місяці цього року є перевищення безпечної швидкості та порушення правил маневрування.
Про це сьогодні, 14 березня, повідомив заступник голови Національної поліції ‑ керівник патрульної поліції Олександр Фацевич, - пише прес-служба Нацполіції України.
За перші два місяці цього року в країні зареєстровано 21,5 тисяча дорожньо-транспортних пригод. Це на 4,2 тисячі менше, аніж у січні-лютому минулого року. Серед них 2888 ‑ ДТП з потерпілими, проте як у минулорічний період таких ДТП було понад 3,1 тисячу. У цьогорічних дорожньо-транспортних пригодах 363 людини загинуло, 3787 осіб ‑ травмовані.
Водночас наряди дорожньої патрульної поліції в межах своєї зони патрулювання також обслуговують звернення громадян та виїжджають в наближені населені пункти за викликом. При цьому основним їхнім завданням залишається саме забезпечення безпеки на дорогах.
«Аналізуючи два місяці роботи у 2018 році, коли вже працювало більше 200 нарядів патрульної поліції, бачимо спад дорожньо-транспортних пригод, у першу чергу, з потерпілими та загиблими ‑ з 3107 до 2888 ДТП. Це ще не великий, але результат. Очікуємо, що вже за півроку ми побачимо суттєву різницю», ‑ зазначив керівник патрульної поліції.
За словами Олександра Фацевича, найпоширенішими причинами ДТП з потерпілими за два місяці цього року є перевищення безпечної швидкості та порушення правил маневрування. Так, внаслідок перевищення водіями безпечної швидкості загинула 161 людина, через порушення правил маневрування – 55 людей.
«Із 363 загиблих у ДТП 171 людина ‑ це пішоходи. Це не лише порушення водіїв транспортних засобів, це і порушення безпосередньо самих пішоходів: перехід дороги у недозволеному місці, раптові виходи на дорогу, пішоходи в алкогольному чи наркотичному сп’янінні», ‑ підкреслив Олександр Фацевич.
За його словами, серед чинників, які допомогли знизити смертність та травматизм на дорогах ‑ обмеження допустимої швидкості у населених пунктах до 50 км/год. Але суттєво зменшити кількість ДТП, які відбуваються через перевищення швидкості, вдасться лише після прийняття на законодавчому рівні механізму контролю та фіксації таких порушень.
Він повідомив, що вже до кінця цього року присутність патрульної поліції на дорогах буде збільшена. Дорожня поліція обслуговуватиме всі траси міжнародного та національного значення – більше 9 тисяч км.
Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року ввели обмеження швидкості та збільшили штрпфи за порушення ПДР.